Vectra B Motor Lambası sıkıntısı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan batubay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

batubay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam,2000 Model Vectra 2.0 CDX/AT LPG'li Otomobil'imin kontağını çevirdiğimde motor lambası sinyal verir gibi yanıp sönüyordu.Elektronik/immobilizer ustasına getirdim, sıkıntının motor beyninde olduğunu ve değişmesi gerektiğini söyledi.Beyin değişti,Otomobil'imi Bilgisayara bağladığında hata sayısı 0 olarak gösteriyordu.Herşey normale döndü derken,aynı sıkıntıyı iki gün sonra yine yaptı.(Allahtan beyni bir haftalık deneme sürem vardı)Daha önceden böyle bir sıkıntı yaşayan arkadaşlar bana yol gösterirlerse çok sevinirim.

Yedek anahtar ile deneyin bir de. Yanıp sönme esnasında marş alıyor mu yazmamışsınız ama, yedek anahtar ile sorun büyük ihtimal çözülür. Beyin ile alakalı olacağını düşünmüyorum. Zaten hata yok. Tamiri de mümkün. Beyin almanız gereksiz olmuş.

Emre kardeşim selam,yazını okuduktan sonra yedek anahtarı ile denedim ama yine çalışmadı,marş alıyor,beyine zaten para vermedim on gün deneme süresi vardı,onuda iade edeceğim,kendi orjinal beyini bende,birde dün bir arkadaşım beyine takılan soketlere baktırmam gerektiğini su almış olabileceğini söyledi,cumartesi günü çekici ile servise getirmeyi planlıyorum.

slm arkadaşlar benimde 2000 model 2000 motor vectra b cdx im var.Bugün motoruna yag çözücü sprey sıktım temizledikten sonra motoru çalıştırdım ancak motor arıza lambası sürekli yanıyor,çalışmasında sorun yok,bu problemi nasıl gideririm tşk.

slm arkadaşlar benimde 2000 model 2000 motor vectra b cdx im var.Bugün motoruna yag çözücü sprey sıktım temizledikten sonra motoru çalıştırdım ancak motor arıza lambası sürekli yanıyor,çalışmasında sorun yok,bu problemi nasıl gideririm tşk.

Arızayı tech2 yada opcom ile bakın ve silin. Arıza koduna göre hatayı söyleyebiliriz. Diğer türlü yorum yapılamaz, yanan ışık ile.

Anahtardaki çipi sökün immo okuyucusuna bantlayıp deneyin,sorun devam ederse immı boxu ya tamir ettirin yada değiştirin.

arkadaşlar tşkkr,motor içerisinde bulunan gaz sensörü spreydeki gazı algıladıgından arıza lambası yakmış soketleri kuruttum 20km gittikten sonra lamba söndü sıkıntı yok şimdi

Geri