Vectra B Ses Sistemi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar, orjinal hoparlörlerin patlaklığı sebebiyle bızz bızz gelen sesler ve şehiriçindeki FM-Transmitter çekmeme sorunu sebebiyle illallah etmiş durumundayım. CAR400 ün görüntüsünü çok seviyorum ama 6-7 yıllık emektar Pioneer CD çalar ile kıyaslayınca çook ama çok güçsüz olduğunu gördüm. Arkadaşımın Vectra B2 sinde orjinal hoparlörle ile canavar gibi ses çıkarıyor, hem de gayet ucuz bir Pioneer cd çalar.

Ben her ne kadar ön konsolun bütünlüğünü bozmak istemesem de, pioneer marka cd çalarlar kadar sırıtmayan, genelde siyah renk ağırlıklı,tuş aydınlatma rengi ayarlı ve sade görünümlü Sony Xplod serisinden bir mp3-aux ana ünite(teyp) almak istiyorum. Tabiki orjinal fakat patlak olduğu için cızırdayan hoparlörlerle yeni alet pek işe yaramayacaktır. Orjinal hoparlörlerin yerine işleme tabi tutmadan takabileceğim hoparlör setine de ihtiyacım var. Kabinli basslar veya pandizot tarzı şeylerı sevmiyorum, sadece berrak ve kaliteli müzik istiyorum. Dediğim gibi orjinal hoparlörler + cd çaları bile tatmin edici buluyorum ancak kaliteli ve kapılardaki orjinal kabinlere uyacak hoparlör arayışındayım, Arabamın konsol bütünlüğünü sabote etmeyecek TEYPLER ve orjinallerin yerine takabileceğim kaliteli hoparlörler konusunda her türlü tavsiyenize ihtiyacım var, saygılar.

Son düzenleme:

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim hoparlörlerimde mefta olmuştu.Yereine pioneer ve cadence taktırdım.İstediğim performansı alamadım.Sonra 400 tl ye bütün hoparlörleri 8 tane hepsini orjinale çevirdim.orjinal teyple cavanar gibi ses çıkıyor. :)

Mustafa58CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectraların ön kapıları 16 cm arka kapılar 13 cm diye biliyorum, Pioneer'ın bunlara uyumlu ince mıknatıslı hoparlörleri mevcut, standart bir Pioneer teyp ile 4 hoparlörünü değiştirip iyi bir ses alacağın düşüncesindeyim, hoparlör kadar kablolarda önemli. Ön kapıları 110-120 tl arka kapıların hoparlörleri 80 tl civarında. Hoparlörlerin iyi sabitlenmesi tam sabitlenmeyen vidası gevşeyen yerlere dolgu maddesi sıkıyorlar. Bende 2 ay önce aldığım hoparlörleri yarın taktıracağım pek zaman bulamadım :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim hoparlörlerimde mefta olmuştu.Yereine pioneer ve cadence taktırdım.İstediğim performansı alamadım.Sonra 400 tl ye bütün hoparlörleri 8 tane hepsini orjinale çevirdim.orjinal teyple cavanar gibi ses çıkıyor. :)

Evet şef orjinal hoparlörleri çok seviyorum, orjinal teyple iyi gidiyor ama tanesine 60 lira dediler, tivitileri sormadım bile bayağı yük olacaktır orjinallerini almak bana. Orjinal teyp 4x30 çıkış gücüne sahip olduğundan taktığınız pioneer ve cadence hoparlörleri besleyememiş olabilir diye tahmin ediyorum. 4x52 mosfet çıkışlı bi teyp ile hoparlörleri denicem, sıfır ve garantili alacağımdan faturası ile 7 gün içinde koşulsuz iade edebilme hakkımı kullanacağım :)

Acaba sizin pioneer ve cadence hoparlörlerin kodları neydi, hatırlıyosanız bir yazabilirmiyiz?

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectraların ön kapıları 16 cm arka kapılar 13 cm diye biliyorum, Pioneer'ın bunlara uyumlu ince mıknatıslı hoparlörleri mevcut, standart bir Pioneer teyp ile 4 hoparlörünü değiştirip iyi bir ses alacağın düşüncesindeyim, hoparlör kadar kablolarda önemli. Ön kapıları 110-120 tl arka kapıların hoparlörleri 80 tl civarında. Hoparlörlerin iyi sabitlenmesi tam sabitlenmeyen vidası gevşeyen yerlere dolgu maddesi sıkıyorlar. Bende 2 ay önce aldığım hoparlörleri yarın taktıracağım pek zaman bulamadım :)

Jet hızıyla taktırıp sonuçları yazmanı bekliyorum :D Bir de senin teybi merak ediyorum, herkes pioneer diyo ama çok alacalı beleceli olduğu için benim içim rahat etmiyor. Bildiğin böyle sade, mümkünse simsiyah ve fazla renkli olmayan bir mp3 flash bağlantılı falan güzel ses çıkışlı teyp lazım :rakir:

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet şef orjinal hoparlörleri çok seviyorum, orjinal teyple iyi gidiyor ama tanesine 60 lira dediler, tivitileri sormadım bile bayağı yük olacaktır orjinallerini almak bana. Orjinal teyp 4x30 çıkış gücüne sahip olduğundan taktığınız pioneer ve cadence hoparlörleri besleyememiş olabilir diye tahmin ediyorum. 4x52 mosfet çıkışlı bi teyp ile hoparlörleri denicem, sıfır ve garantili alacağımdan faturası ile 7 gün içinde koşulsuz iade edebilme hakkımı kullanacağım :)

Acaba sizin pioneer ve cadence hoparlörlerin kodları neydi, hatırlıyosanız bir yazabilirmiyiz?

Hatırlamıyorum malesef

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Mert sen Çağrı ile iletişime geç bence :) Bende sony'nin 13cm olan hoparlorlerinden aldım arka kapılara, hiç kesme biçme olmadan orjinal yerine tam oturuyor ve 2 vida ile sağlam bi şekilde montajı yapılabiliyor. hoparlorun kapıya gelen yerlerini çift taraflı bant ile yapıştırdım, vida zamanla gevşemiş olsa bile bant ile yine durur. cam'da sonuna kadar açıldığında dokunmuyor:)

ha istersen hala bende duruyor sıfır kutusunda :D anfi ve woofer'ı sökünce arabadan onlarda boşa çıktı arka kapılara orjinal hoparlorlerini taktım geri.

http://www.sony.com.tr/product/ics-speakers/xs-f1337se

Son düzenleme:

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mert sen Çağrı ile iletişime geç bence :) Bende sony'nin 13cm olan hoparlorlerinden aldım arka kapılara, hiç kesme biçme olmadan orjinal yerine tam oturuyor ve 2 vida ile sağlam bi şekilde montajı yapılabiliyor. hoparlorun kapıya gelen yerlerini çift taraflı bant ile yapıştırdım, vida zamanla gevşemiş olsa bile bant ile yine durur. cam'da sonuna kadar açıldığında dokunmuyor:)

ha istersen hala bende duruyor sıfır kutusunda :D anfi ve woofer'ı sökünce arabadan onlarda boşa çıktı arka kapılara orjinal hoparlorlerini taktım geri.

http://www.sony.com.tr/product/ics-speakers/xs-f1337se

çağrıya bıraksam arabaya sony ile ilgili hiç bişey sokmaz, pioneer fanatiği adam :D Zaten bütçeyi ben janta yatırmaya karar virdim, değişik bişi denicem :D

Mustafa58CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Jet hızıyla taktırıp sonuçları yazmanı bekliyorum :D Bir de senin teybi merak ediyorum, herkes pioneer diyo ama çok alacalı beleceli olduğu için benim içim rahat etmiyor. Bildiğin böyle sade, mümkünse simsiyah ve fazla renkli olmayan bir mp3 flash bağlantılı falan güzel ses çıkışlı teyp lazım :rakir:

Benim ön kapılarda 16 cm pioneer, şimdi arka camın oldugu kısımada 400 wattlık 2 tane pioneer umduğumdan daha kaliteli bir ses aldım. Harika oldu.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
çağrıya bıraksam arabaya sony ile ilgili hiç bişey sokmaz, pioneer fanatiği adam :D Zaten bütçeyi ben janta yatırmaya karar virdim, değişik bişi denicem :D
haha dene bakalim :-D