vectra b2 sis farının aktif edilmesi

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Evet aynen onu kastedmis takometre icindeki lamba

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
fuse20panel.jpg

bu resme göre 5 nolu değilde 6 nolu röle olması gerekmiyormu gerçi ben deniycem ama yanlış gibi

Denemek size kalmis ama bes nolu bes nolu... fark yok resim dogru yani

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında aynı şeyden bahsediyoruz ilginize teşekkür ederim şu resmi buldum 5 nolu röle görünüyor orada kısaca aslında arka sislerin hemen solundaki röle.tako içindeki ampulün çalışması lazım takoyu söktüğümde soketteki karşılığında uç vardı yani çalışması gerek hatta sadece röleyi taksam bile yanar diye düşünüyorum göstergedeki yerinde ampul yok orjinalinde o yüzden yanmamış olabilir ben takmıştım onu.çift butonlu düğme gelir gelmez montajına başlıycam
sigortakutusu.jpg

Son düzenleme:

opelim71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çift butonlulamba salı günü gelir muhtemelen. yılbaşı tatili nedeni ile . hayırlı olsun iyi günlerde kullanın...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Tolga bey, size gonderdigim sema resminde ki gibi rolenin 4 numarali ayagindan cikip sis lambalarinin pozitif ucuna giden devreden paralel alip, takometrenin ilgili ucuna girmediginiz surece takodaki lambaniz yanmaz maalesef devre semasini inceleyin goreceksiniz INS (insturement) kisaltmasi ile yazilan yere 0.5 lik kablo ile cekmelisiniz kolay gelsin.

Dip not : Tesisat hazirsa baska, tesisatiniz varsa yanar....

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ethem abi nerdesin:D lütfen yardım et orjinal tesisatı varmıydı senin eski vectranın

benim araçta orjinal tesisat vardı ben sadece röle sigorta ve göstergedeki ön sis ampulünü takmıştım çalıştı.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ethem abi peki tamponun altında soketleri varmıydı ben bi tane gördüm kornanın olduğu tarafta omu acaba

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
27102010047z.jpg

12112010068.jpg

takoyu söktüğüm zaman ön sis ampulüne gelen pin doluydu yani tesisat var görünüyor

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
tamponda gördüğün soketin resmini çeker koyarsan iyi olur. sanırım tesisatın var en azından göstergede var görünüyor. eğer yoksa motor tarafında tesisat sadece röleden tek uç çekersin .

opelim71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sokete gelen kablo renklerine baka bilirseniz eğer sislere gelen kablonun renkleri siyah ve kahverengi olacak. siyah roleden gelen artı uç kahverengide şase.