Vectra C Arıza Yardımı...

BuRaK_24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. 2004 Vectra C binicisiyim. Aracım seyir halinde iken aracın şarj lambası yanıyor ve göstergeler sıfırlanıyor. Şarj dinamosunu değiştim fakat arıza hala devam ediyor.Arıza tespit için bilgisayarda bile görünmüyor arıza. Daha önce başından böyle bir olay geçmiş olan veya konu hakkında bilgisi, görüşü olan arkadaşlarımın yardımını rica ediyorum.
Teşekkürler...

Akü değildir,Akü ışığı yanıyorsa motor çalışırken muhtemlen şarjda sorun olup aküden takviye aldığı zaman şık yanar,ya şase sorunu yada servo hatta cim olabilir

Acaba sorun aküde olabilirmi ? Akünüzü kontrol ettirmediyseniz şu linke bi göz atın derim.

http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/92176-akunuz-bitiyorsa-sebepleri-ve-cozumleri.html

Akü ölçümü yapıldı şarj ölçümü yapıldı şarj dinamosu değişti her türlü işlem yapıldı fakat bir türlü arıza tespit edilemedi.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 15:13 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:09 ----------

Akü değildir,Akü ışığı yanıyorsa motor çalışırken muhtemlen şarjda sorun olup aküden takviye aldığı zaman şık yanar,ya şase sorunu yada servo hatta cim olabilir

Hocam Servo ve CIM hatasının ne olduğunu bilmiyorum açıkçası. Bu konuda biraz bilgi verirmisiniz.. Şase sorunu olabileceğini bende düşündüm kontrol ettirdik fakar ordanda birşey çıkmadı.

CİM parça olarak budur direksion altı kutu, sinayl kolu silecek kolunun bağalndığı kutudur
ecu%20changes%20004.jpg

Görev olarak çok bağlantı kapo salatalığını aza indirmektir. Yani tüm merkezi kilitleme,direksiondan komanda,sinyal silecek,info ekran, ön konsul göstergeleri,uzaktan komanda,direksion açı hesaplayıcısı,ESCL elektrikli direksion kiilidi,korna vs tüm bunların bağlantılarını kaplo salatalığını aza indirmek için üretilmiş modüldür.Cİm modülünde bir Low-Speed CAN Bus ve High-Speed CAN Bus vardır.Bunlarla beyine bilgi aynı zamanda REC bağlantısı ve kominkasyonu vardır.Burda oluşan arızadan dolayı ki tüm ekran bilgileri sönüyor.Bir ustaya baktırın. Kısaca CİM ve görevleri bunlar

Cengiz kardeşim,Ben baştan dedim şase sorunu veya CİM,ama arkadaş baktırmış şasede sorun yokmuş,öyle diyor

Yada aracında hiç bişey yok. sadece şase bağlantın gevşemiş.

Evet hocam şase bağşantılarını kontrol ettirdim. Sorunsuz dediler.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 19:57 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 19:56 ----------

CİM parça olarak budur direksion altı kutu, sinayl kolu silecek kolunun bağalndığı kutudur
ecu%20changes%20004.jpg

Görev olarak çok bağlantı kapo salatalığını aza indirmektir. Yani tüm merkezi kilitleme,direksiondan komanda,sinyal silecek,info ekran, ön konsul göstergeleri,uzaktan komanda,direksion açı hesaplayıcısı,ESCL elektrikli direksion kiilidi,korna vs tüm bunların bağlantılarını kaplo salatalığını aza indirmek için üretilmiş modüldür.Cİm modülünde bir Low-Speed CAN Bus ve High-Speed CAN Bus vardır.Bunlarla beyine bilgi aynı zamanda REC bağlantısı ve kominkasyonu vardır.Burda oluşan arızadan dolayı ki tüm ekran bilgileri sönüyor.Bir ustaya baktırın. Kısaca CİM ve görevleri bunlar

Bilgileriniz için teşekkür ederim. YArın ilk olarak bu konuda servisle görüşeceğim. Bu parçanın değişmesi durumunda fiyat hakkında bir bilginiz varmı acaba?

Geri