Vectra C Hız Sabitleyici

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Fætih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar arabayı aldığım günden beri aracımın hız sabitleyicisi çalışmıyor. çok can sıkıcı birşeymiş aracın bir donanımının çalışmaması. ilk önce kolu kontrol ettim kolda sıkıntı yok düğmeleri söktük temizledik basmasında falan sorun yok. internette biraz araştırdım direksiyonun altında bir müşür varmış sanırım. birde debriyajın altında. ama ben bunlardan önce sigortayı kontrol etmek istiyorum. ama arabanın heryeri sigorta tablası önde var arkada var. bu cc sigortası hangisi bilen varsa yardımcı olabilir mi ? 2. olarak vectra c sahiplerine soruyorum. kontağı ilk açtığınızda hız sabitleyici ışığı yanıp sönüyor mu ? yoksa sadece çalışırken mi yanıyor ? dayımın corsada kontağı açtığımız zaman check edip sönüyordu o yüzden soruyorum. eğer öyleyse büyük bir ihtimalle sigortasından kaynaklı.
ve son olarak bu kolda ince bir düğme var o ne işe yarıyor ?

Hayırlı olsun
Aracında CIM modülü değişmiş ise Cruise tanımlanmamış olabilir.
Tanımlıysa ayrı siğorta vs yoktur. öncelikle debryaj müşürünü kontrol et.
Fren müşürünün fonksiyonunu frene basarken arkadan bakarakta kontrol edebilirsin.
ilk basışta fren lambaları ikinci seviyeye geldiğinde camın önündeki üçüncü stop yanar.
tuşun fonksiyon şekli aşagıda

Cruise_Control.jpg

abi dediğin gibi olabilir o yüzden tech2 ile tanıtmayı deneyeceğim ama önce debriyaja bakmak daha mantıklı gibi. frene basınca 3.stop yanıyor sıkıntı yok.

cengiz abi bu debrijay müşürüne bugün baktımda müşürmü değilmi pek anlayamadım. pedalın üzerinde bir çıkıntı var o gri ucunda contaya benzeyen birşeye denk geliyor. müşür o mu ?

Cengiz ABiiiii :D abi müşürü söktük taktık yine çalışmadı. ama müşürün sağlam olup olmadığı makineye bağlanınca ortaya çıkarmı ?

tec2 ile beyinde fren müşür arızası kaydı varmı bir kontrol ettirin.

Cengiz ABiiiii :D abi müşürü söktük taktık yine çalışmadı. ama müşürün sağlam olup olmadığı makineye bağlanınca ortaya çıkarmı ?

fatıh kardesım senın hız sabıtleme sorunun nasıl çözdün benım arabadada var aynı sorun ısıklar yanıyo fakat işlev yok kullandıgım bısey deyıl fakat kolay bıseyse yapmak ıstıyorum

fatıh kardesım senın hız sabıtleme sorunun nasıl çözdün benım arabadada var aynı sorun ısıklar yanıyo fakat işlev yok kullandıgım bısey deyıl fakat kolay bıseyse yapmak ıstıyorum
valla hocam çözemedim arabanın şimdide satışını verdim. ama benim arabanın fren müşürü sıkıntılıydı...

valla hocam çözemedim arabanın şimdide satışını verdim. ama benim arabanın fren müşürü sıkıntılıydı...

sorunun fren musurundenmıymıs
valla bende bır haftada 2750 lıra para harcadım arabama bole ufak seyler var hala gıcık oldum arabama satasımda yok sıfırladım heryerını :(

ılan versene bana bı bakayım araca

sorunun fren musurundenmıymıs
valla bende bır haftada 2750 lıra para harcadım arabama bole ufak seyler var hala gıcık oldum arabama satasımda yok sıfırladım heryerını :(

ılan versene bana bı bakayım araca

arabanın ilanını kaldırdım ama resimleri şu konuda var hala...
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?p=1766559#post1766559
sadece hız sabitleyicim sıkıntılıydı oda fren müşürü. seninkininde müşürden olduğunu anlamak için frene hafif basınca bağaj kapağındaki fren lambası yanmaz tam basınca yanar normalde. ama bozuk olunca dokunur dokunmaz 3de yanıyor. fren müşürün sağlamsa debriyaj müşürün tutukluk yapar...;)

Geri