Vectra c lerde yag eksilmesi kronik bir sorunmudur sizce

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan thr123
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Opelin yağ eksilttiğini kullanım kitapçığı bile yazıyor. Yanlış hatırlamıyorsam 1000km de 100cl. gibi bir rakam olacak. Zaten teknik servis bölümüde yağ eksiltme şikayetleriyle dolu. Ben iki vectramda da castrol magnetec kullanıyordum ve ikiside yağ eksiltiyordu.

Son düzenleme:
bende mobil 0w 40 kullanıyorum ama bende biraz eksiltme var. 2004 model 136 binde şimdi.

arkadaşlar 16 16v opel vectra comfort var bende 2001 model makyaj kasa 130 binde yağ değiştim 138 hiç yağ kalmamış yağda yakmıyor baktırdım neden oldu acaba bi yardım edermisiniz

2008 astra h 75500 km'de. gm 10-40 dizel yağı kullanırım genelde ve çok şükür yağ eksiltme gibi bir durumla karşılaşmadım..

hiç yağ eksilttiğini görmedim .şeytan kulağına kurşun

97 2000cc benzinli vectramız yağ düşmanıydı acayip eksiltiyordu ama egsozdan mavi duman atma falan yok şimdiki 2.0 dtı da yağ eksiltirmi diye korkuyordum 310.000km de olmasına rağmen maşallah eksiltme çok az seviyede buda normal sınırlar içinde yani kısaca karterdeki yağ bir sonraki değişime ekleme yapmadan götürecek şekilde unutmadan arabamda yağ kaçağıda var onları çözünce belki göze batmayacak kadar azalır eksilme

bu arada her araç yağ eksiltir sadece opele özgü değil ve hepsinin kullanım klavuzunda eksiltme değeri yazar

97 2000cc benzinli vectramız yağ düşmanıydı acayip eksiltiyordu ama egsozdan mavi duman atma falan yok şimdiki 2.0 dtı da yağ eksiltirmi diye korkuyordum 310.000km de olmasına rağmen maşallah eksiltme çok az seviyede buda normal sınırlar içinde yani kısaca karterdeki yağ bir sonraki değişime ekleme yapmadan götürecek şekilde unutmadan arabamda yağ kaçağıda var onları çözünce belki göze batmayacak kadar azalır eksilme

bu arada her araç yağ eksiltir sadece opele özgü değil ve hepsinin kullanım klavuzunda eksiltme değeri yazar
her araç eksiltir ama opel daha çok eksiltir:D

tempra tipo kullanmanı tavsiye ederim :)

tempra tipo kullanmanı tavsiye ederim :)
valla abi babamda 80 model 1.4 murat 131 var,satmaz sıfır almış,izmir samsun yaptık gidiş geliş 3000 km ye yakın yol yaptık bir gram eksiltmedi 30 yaşında araba.aynı yolu benim astrayla yapıcaz mayıs 19 da,bilmiyorum yolda kaç defa "yağ seviye kontrol" uyarısını görürüm:D

Geri