vectra c otomatik vites

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan madman
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra c de kullanılan otomatik vites corsa lardaki gibi easytronic midir? bu easytroniclere hiç bulaşmak istemiyorum da ;) vectr c deki otomatik vites şuan elimde olan astrag tam otomatik in rahatlığını yaşatır mı onu merak ediyorum.

Vectra'da kullanılan otomatik vites Active Select tiptroniktir.
essytronic olanı da var ama Türkiye'de yok :)

easytronic'lerin nesi var?

easytronic'lerde vites geçişleri diğerine göre daha sarsıntılı, hissedilir ve daha uzun süreli. yani performans yerine ekonomi sunuyor.

ben zaten easytronic kullanıcısıyım da "bulaşmak istemiyorum" biraz kötüleyici bir tabir olmuş. Merak ettim nedenini. Bununla ilgili yüzlerce konu açıldı bu forumda. 60000 km oldu daha "F" görmedim. Ama şehir içi 7,2 lt benzin tüketimiyle "bulaştığım" için çok mutluyum...

performans isterseniz F'yi görebilirsiniz. :D

ben zaten easytronic kullanıcısıyım da "bulaşmak istemiyorum" biraz kötüleyici bir tabir olmuş. Merak ettim nedenini. Bununla ilgili yüzlerce konu açıldı bu forumda. 60000 km oldu daha "F" görmedim. Ama şehir içi 7,2 lt benzin tüketimiyle "bulaştığım" için çok mutluyum...

şuan tam otomatik kullanıcısı olarak bende easytronic'e bulaşmak (alıp kullanmak) istemem :D
bence çok zevksiz bir olay. araba hızlanırken bir anda motor boşa kalıp yavaaaaşça vites atacak, sonra tekrar hızlanmaya başlayacak. üstelik duyduğum kadarıyla araba vites atarken ayağı gazdan biraz çekmek gerekiyormuş. sonra tekrar basacaksın felan.

tamamen manuel olsa bu dediklerim zevkli bir kullanım sunuyor, ama bütün işi araba (yavaşça) yaparken gaza boş boş basıp bırakmak bana hoş gelmiyor.
zaten bende otomatiği sevmem ama mecburiyetten kullanıyorum.

şuan tam otomatik kullanıcısı olarak bende easytronic'e bulaşmak (alıp kullanmak) istemem :D
bence çok zevksiz bir olay. araba hızlanırken bir anda motor boşa kalıp yavaaaaşça vites atacak, sonra tekrar hızlanmaya başlayacak. üstelik duyduğum kadarıyla araba vites atarken ayağı gazdan biraz çekmek gerekiyormuş. sonra tekrar basacaksın felan.

tamamen manuel olsa bu dediklerim zevkli bir kullanım sunuyor, ama bütün işi araba (yavaşça) yaparken gaza boş boş basıp bırakmak bana hoş gelmiyor.
zaten bende otomatiği sevmem ama mecburiyetten kullanıyorum.

"duyduklarınıza" pek inanmayın. Bana da selam veriyor gibi usta ağzı saçma sapan şeyler söylediler. Performans için de sport tuşu yetiyor. 1,6lt 115hp ne kadar performans verebilirse o kadar verir. Peki tam otomatik 1,6lt 115hp ne kadar performans veriyor? istediğiniz viteste istediğiniz torlu tam otomatikten alabileceğinizi mi sanıyorsunuz...

Geri