Vites Gecişlerim Sert Yardım..

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan srdr90
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
e tabiki yürüyen arabanın 1. vitese geçmesi biraz zor olur...senkromeç zor bulur yerini..
soğukta bunu yapması çok çok normal bir süre sonra kendine gelir...
ayrıca mahmut abinin dediğini yaparsınız dışarıdan kısmi çözüm...

şanzıman söküldükten sonra olan şikayetlerin çoğu vites halatlarının ara mil in esneme gerilmesinden kaynaklanan problemler...yarım cm esnese anında kemik yapmaya başlar.. o yüzden sökülüp takılırken dikkat edilmesi ve temizlenip takılması lazım...
bir zaman sonra ister istemez olacak şeyler...tırnak ta uzuyooor sakal da çıkıyoor...

Servis garanti dahilinde bakabilir, kullanıcı hatasına sokabilir de inceleme sonucuna bağlı.

Vites zor geçiyorsa, Vectra B de kol ayarı vardı, Astra H durumunu bilemiyorum. Volant sorunu olabilir lakin, her viteste çok ince hisettirir. Bilye olsa gene her viteste hissetirmesi lazım. Hidroliğe bakın önce tam mı, ben olsam değişirim hidroliği 2007 modelde. Şanzuman yağını da ben olsam gene değişirim, ondan sonra pahalı işlemlere geçerdim.Hem araç bakımlı olmuş olur en kötü.
AStra ve vectralarda şanzımanda yağ karteri var mı? Tapa varsa kolayca halledilir ama komple şanzıman iniyorsa sıkıntı :((

şanzıman indirmeye gerek yok yağ değişimini yapabilirsiniz, bence de yağ ınızı değiştirin ve kaliteli bi marka yağ kullanın farkı anlayacaksınız.

Geri