Xenon far yardım

bütün elektirikçilerde olur hazırıda satılıyor xenon arıza ışığı önleyici diye

1 ile 2 nin arasına kapasitörü koyucaksın ama genede bir elektikçiye sor koyarken..

post-5-1198673965.jpg

hazırıda şöyle bir şey

A%C4%9Fr%C4%B1za%20lamba%20kiti.psd.jpg

xenon%20ince%20ballanst.jpg

Son düzenleme:
Konu farklı yere doğru gidiyor.

Orijinal Xenon olan araca neden kapasitör konulur.

Ve Astra H gibi bi araca sonradan xenon takılsa bile gene kapasitöre gerek yok.

Tech2 ile aracın kısa farlarını halojen veya AHL olarak seçilip hata vermesini önlenir.

Konu farklı yere doğru gidiyor.

Orijinal Xenon olan araca neden kapasitör konulur.

Ve Astra H gibi bi araca sonradan xenon takılsa bile gene kapasitöre gerek yok.

Tech2 ile aracın kısa farlarını halojen veya AHL olarak seçilip hata vermesini önlenir.

ben orjinal için demedim dışardan takılırsa bende arıza ışığı yakmışdı tech2 de servis xenon u açdı belli bir süre yanmadı bir gün uzunları açdım gene arıza ışığı yandı tek çözüm bu kapasitör oldu şimdi 1 yıldır maşallah sorun yok..
benim kısa uzun ve sislerde xenon var hepsinde kapasitör ekli yoksa illa arıza ışığı yakıyor sise koymasan yakıyor uzuna koymasan yakıyor..

astra h de bizimki gibi değilse sorun yok kapasitörsüzde olur.. kapasitörün tek artısı arıza ışığını kesmesi değil bunuda unutmamak lazım xenon ilk açıldığında çekdiği o yüksek voltajıda dengeliyor ve xenondan oluşabilicek olan elektirk dalgalanmalarını absorve ediyor.. yani çok uzun vadede xenondan kaynaklı çıkabilicek elektrik arızlarınında önüne geçiyorsun..

orjinal sistemler bunun dışında benim dediğim dışardan alınıcak xenon kitler için orjinal kitler zaten araca uygun üretiliyor ama fiyatlarıda bir o kadar tuzlu oluyor..

arızalı ampul yerine kendiniz satın alıp takabilirsiniz.basit bir işlem.siz yapamazsanız bir oto elektrikçiye götürün 5-10 tl ye takarlar.
orjinaliyle aynı K değerinde ampul alın ki renk farkı oluşmasın.aslında mümkünse çift olarak değiştirin.
internetten bir çok fiyata ulaşabilirsiniz.

peki astra h 2005 elegance arabaya hangi marka xenon ampül alabilirim seçenekleri sıralayabilir misiniz ucuzdan pahalıya.

philips veya osram kolayca bulabilirsin piyasada.fiyatlara bakmak lazım.

orjinal xenon varsa d2s kullanır.emin olmak için arızalı olanı sökmeni yada söktürmeni tavsiye ederim.

Geri