xenon kelvin e göre renk

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan darkmoon
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
temperatureHor.jpg

hiddifferenceae8-1.jpg

Benim Yorumum 4300-600 ideal standart olan 8000 işin biraz gösteriş kısmı 10000 Abartı 12000 görmemişlik birde extreme shoplarda 20000 ve 30000 likler var ama onlara artık ne aydıntlatma denir ne görüntü denir pespembe yada mosmor bir renk

30000K_Pink.jpg

Buda 30000K (Hot Pink)

Son düzenleme:
bizim oturduğumuz sitede bir şahıs aracına hemde merceksiz farı olan aracına 10000 yada 12000k Xenon taktırmak gibi bir işin içine girmiş araç siteye geldiği zaman sabah falan oldu sanıyorduk :)

8000 perfect dıyorum

arkadaşlar bende astra sedan 2008 cosmo var aracımda orjinal xenon far var.far sarı beyaz karışımı bir renk veriyor bazı modellerle karşılaştırdığımda sarı kalıyor nedenini bilen varmı...

arkadaşlar bende astra sedan 2008 cosmo var aracımda orjinal xenon far var.far sarı beyaz karışımı bir renk veriyor bazı modellerle karşılaştırdığımda sarı kalıyor nedenini bilen varmı...

sende orjinalinde 4300 var o yüzden 6000 veya 8000 tak..yada yukarıdaki resimden renk seç

bence siz xenonmu kesin farlarınız ondan emin olun eyer xenonsa parklarınızda beyaz yapın parkalrınız sarıysa oda ışıkda kırma yapar parklarınız beyazsa ampülleriniz o zaman 3000 kelvin falan olsa gerek ki sarı renk versin 4300 olsa çünkü oda beyazdır memnun değilseniz xenon kitinizde hazır arabada montajlı ise ampülleri çıkarıp yerine 6000 kelvin xenon ampülü takabilirsiniz bem beyaz olur önünüz

bencede aracınızda 3000 K var ozaman, çünkü 4300 K bildiğimiz beyaz gibi yanıyor, yada siz yanlış yazdınız buraya.. Çünkü aracınız Cosmo'ysa eğer, xenon vardı ve en az 4300 K yada 6000 K koymuştur fabrika..

Benim aracımda, Corsa Cosmo, bende de mercek var ve farlarımın rengi farklı açılardan bakınca değişiyor.. Normalde sarı fakat beyaza yakın bir sarı, bende xenon düşünüyorum ama 4300 Kelvin'i çıplak gözle görmem lazım.. Ondan 4-5 aydır taksam mı, takmasam mı diye düşünüyorum..

4300 zaten benim bildiğim fabrikaların standart xenonlarda kullandığı ölçü çünkü en temiz kirlenmemiş beyaz pürüzsüz beyaz aslında kelvin değeri büyüdükçe görsel olarak güzelleşsede görüntü sağlığı açısından görüş alanınız daralıyor 6000 bile bence iyi değil en güzeli 4300 zaten o kadarda ampülün kelvin değerine takılı kalmayın çünkü xenon kiti taktırnızmı bir kere ampül kolay ucuzda istediğiniz ölçüde ampül takarsınız beyenmesseniz değiştirirsiniz önemli olan sağlıklı arabaya xenon kitin montajının yapılması

marka ve model olarak arabalarda farkli xenon far kullaniliyor benimkide orijinal xenon ayni senin dedigin gibi ama daha önceki BMW de biraz daha maviye kacan bir beyazdi o model xenonlar yeni arabalarda kullanilmiyor uzun lafin kisasi arabanin farlari cok normal sakin cikartipta ne iüdügü belli olmayan far takma..

Geri