xenon kelvin e göre renk

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan darkmoon
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
xenon ampulleri yeni oldugu zaman daha sari-beyaz yanar fakat zaman gectikce mavilesmeye baslar ve en son zamanlarinda pembelesmeye baslar. sizin araciniz yeni oldugu icin sari-beyaz yanmaktadir biraz daha zaman gecince mavilesmeye baslar. eger mavilesmesini istiyosaniz gece gunduz yakmanizi tavsiye ederim :D

arkadaşlar bende astra sedan 2008 cosmo var aracımda orjinal xenon far var.far sarı beyaz karışımı bir renk veriyor bazı modellerle karşılaştırdığımda sarı kalıyor nedenini bilen varmı...

Fabrika çıkışı araçlarda d2s 4300K xenon ampül kullanılıyor. Dışarıdan bakınca farkettiğiniz o beyazlık veya mavilikler mercekten kaynaklanmaktadır. Her merceğin ışığı kırma açısı aynı değil, araçtan araca göre değişir, o yüzden sanki kullanılan ampül farklıymış gibi geliyor size. Örneğin Renault Megane ların xenon farları Toyota Avensisten daha mavimsi görünür. Her iki araçta da D2S 4300K ampül kullanılmasına rağmen mercekte ışığın kırılmasından kaynaklanan renk farkı oluşur.

herkese teşekkür ederim evet farlarım mavi değil beyaz yanıyor orjinal yani zaten bir yılını doldurmadı sizin söylediğinize göre 4300 k olduğuna göre normal bide yolu aydınlatması çok iyi.

bence siz xenonmu kesin farlarınız ondan emin olun eyer xenonsa parklarınızda beyaz yapın parkalrınız sarıysa oda ışıkda kırma yapar parklarınız beyazsa ampülleriniz o zaman 3000 kelvin falan olsa gerek ki sarı renk versin 4300 olsa çünkü oda beyazdır memnun değilseniz xenon kitinizde hazır arabada montajlı ise ampülleri çıkarıp yerine 6000 kelvin xenon ampülü takabilirsiniz bem beyaz olur önünüz
evet parklarım sarı renkli fakat normal (xenon) farları parklar neden etkilesinki farın içinde kaynakları farklı yerde.bide şunu söyleyeyim uzunlarda sarı renkli eski tip yani

ben xenon taktırırken takdığım yer park ampüllerinide mtec white taktılar ne gereği var demişdim kırar rengi demişlerdi o yüzden değiştirmişler gerçi parada değil iki park mtec in 10 ytl bende ses etmedim

arkadaşlar bende xenon taktırmayı düşnüyorum ne marka önerirsiniz.Hafif mavi ve beyaz ışıklı far kaç kelvindir?

Geri