yağ eksiltemee

datlum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
99 astra cd 1600.. arabam var.. yağ eksilte oluyo du özel servise götürdüm .. dediler ki bu modellerinde çoğunda farika hatası olmuş sübaplarda hata varmiş.. bende yaptırdım 3 tanesinde sıkıntı varmiş dediler yapldı ama hala eksiltem var .. yağ değişiminde birdaha ki yağ değişimine kadart 2 litre daha ara ara ilave ediyorum bu normal mi yoksa kazıklandım mı

kemalcardak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı arabadan bende var yaği degiştirdikden sonra 3700 km yaptım yarım litre yağ eksilmiş ekotek motorlarda bu oluyor dediler.Amane derece doğrubilmiyorum.

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Kullanma klavuzuna göre bir miktar yakması (0,5-0,6lt) normalmiş.ama dediğiniz rakamlar biraz fazla gibi..97 vectra b 2,0 aracımda 10 000 km de 0,7-0,75 litre kadar ekliyorum.ve normal gibi geliyo.yani 11-12 yıllık araca göre.. kolay gelsin

oper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar
aracınızı şayet performaslı kullanıyorsanız 7500 km de 1 litreye kadar eksiltmesi normal.fakat siz 2 lt diyorsunuz ne marka yağ kullanıyorsunuz.kullandığınız yağın özelliğine görede değişebiliyor.fakat kaliteli yağ kullandınız fakat tüketim devam ediyorsa o zaman silindir kapak söküldü subaplar subap lastikleri değişti yağ tüketim devam ederse segmanlarda aşıntı var demektir.kapak yeni yapıldığı için kuvvetlendi bu sefer alt taraf zayıf kaldı bu nedenlede yağ tüketiminiz artmış olabilir.
saygılar.

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opellerde ne yazikki bu durum var. bazıları 1000 km 1 litre eksiltiyo... sizinki gene iyi..

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Subaplar hidrolik iticili değil mi? Genelde yaparsa subap lastiğinden yapar.Yalnız aracınız kaç bin km de? 2 litre bana fazla geldi benzinli bir motor için.Motorunuzun durumu da burada önemli. Segmanların durumu filan..

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
99 astra cd 1600.. arabam var.. yağ eksilte oluyo du özel servise götürdüm .. dediler ki bu modellerinde çoğunda farika hatası olmuş sübaplarda hata varmiş.. bende yaptırdım 3 tanesinde sıkıntı varmiş dediler yapldı ama hala eksiltem var .. yağ değişiminde birdaha ki yağ değişimine kadart 2 litre daha ara ara ilave ediyorum bu normal mi yoksa kazıklandım mı

evet subap keçelerinden yapıyor üstten egzantrik olduğu için uzun süreli beklemelerde ilk çalıştırmada araca fazla yüklenince fazlaca yakıyor motor kapağı açılıp keçeler değişiyor ve yağ yakma kesiliyor 300-400 civarı bir masrafı var demişlerdi güvendiğim özel opel servisi isteğe bağlı değiştirebileceğini yağ eksiltmenin azalacağını ama tamamen kesilmeyeceğini ecotech motor olmasından dolayı az miktardada yağ yakmaya devam edeceğini bu şekşlde kullanmanın bir zararı olmadığını söylediği için değiştirmedim bagajda yağ sürekli yanımda eksildikçe tamamlıyorum bu arada araç kaç km de ve kaç km de bir yağ değişimi yapıyorsun merak ettim
adem'in dediği gibi segmanların durumuda önemli 2 lt banada fazla geldi
ben 7000-8000 km de bir değiştiriyorum 1 lt civarı yağ ekliyorum eğerki kısa aralıklarla kullanmışsam sürekli 1.5 litre kadar oluyor motor kapağı hiç açılmadı kıyaslamayı sen yap ayrıca dikkatimi çekti yeni yağ koyduktan sonra 4000 km ye kadar neredeyse hiç eksiltme olmuyor tüm ilaveleri 4000 km den sonra yapıyorum

crskrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende aracıın yagını daha yenı degıstırdım 3 bın km oldu ve yag cubugum 4 cızgı ama 2 cıgısınde yag vardı baya eksıltmıstı 1lıtreden bıraz fazla yag ekledım
normalmı sızce

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arabada gaz var mı?gaz kuru yandığı için motor kendini korumak için yağ yakıyo