yakıt karışımı

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
herkese merhaba. 1.3 cdti easytronic astra aracım var. muhtelif zamanlarda aldığım yakıtlar farklı marka istasyonlardan oluyor. mesela. geçen gün 100 TL opetten aldım. ondan sonra 100 TL total den aldım. bu iki firmanın yakıtları haliyle depoda karışmış oldu. bu aracım için bir sorun olur mu. depoyu çeyrekten aşağıya düşürmemeye çalışıyorum. aynı depoda bp,opet,shell,total,po firmalarından bir veya bir kaçının yakıtı karışırsa sizce durum ne olur. bu arada diğer firmalardan almıyorum(çok zorda kalırsam belki alabilirim):confused:

omerd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de aşağı yukarı aynı şekilde kullanıyorum. Firmalar iyi olduğu için sorun yaratmaz sanırım. En azından ben yaşamadım. Mazot filtresini düzenli olarak değiştirmeye dikkat ettikten sonra sorun olmaz kanımca.

GM 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
herp aynı yerden hatta aynı pompadan alanlar duyuyorum. bu işi takıntı haline getirenler var. ama eğer alınan yakıtta solvent değeri yüksekse enjentörü yer. turboyu eline verir. motor hasarlanır diyorlar. bende bu şekilde bir çözüm buldum. 2 veya 3 farklı markayı karıştırıp depoyu dolduruyorum.

aklıma takıldı hata mı yapıyorum acaba diye.

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herp aynı yerden hatta aynı pompadan alanlar duyuyorum. bu işi takıntı haline getirenler var. ama eğer alınan yakıtta solvent değeri yüksekse enjentörü yer. turboyu eline verir. motor hasarlanır diyorlar. bende bu şekilde bir çözüm buldum. 2 veya 3 farklı markayı karıştırıp depoyu dolduruyorum.

aklıma takıldı hata mı yapıyorum acaba diye.
Sahislara ait markalar oluyor bazi kucuk bolgelerde yaparlar demiyorum ama onlarda akla soru isareti takılabilir..
Bikindik markakar da; yani kurumsal petrol istasyonlarinda sıkıntı olacagini zannetmem

SM-C101 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim. bin bilsen bile bir bilene danış sözünü çok severim. danışıp fikir almak kişiye yön verir. bakış açısını genişletir.