Yandan hafif yarık lastik ve TÜVTURK Muayine

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Selam,

Sağ arka lastiğimde ufak bir yarık var yanda. Daha doğrusu kaucuk malzemesi kaldırıma sürtme sonucu hafif kalkmış. Balon falan yok.

Önümüzdeki günlerde muayine için gideceğim. Lastik diş kalınlığından problem çıkarttıklarını duymuştum.

Sizce benim durumum da ağır hasar gibi bir problem çıkartırlar mı?

Teşekkürler

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Selam,

Sağ arka lastiğimde ufak bir yarık var yanda. Daha doğrusu kaucuk malzemesi kaldırıma sürtme sonucu hafif kalkmış. Balon falan yok.

Önümüzdeki günlerde muayine için gideceğim. Lastik diş kalınlığından problem çıkarttıklarını duymuştum.

Sizce benim durumum da ağır hasar gibi bir problem çıkartırlar mı?

Teşekkürler

Ben aracımı muayeneye götürdükten sonra arkada arabamı almak için beklerken, benden önceki bir kişinin lastiği ile ilgili olarka muayene eden genç konuşuyordu. Muayene eden genç, aracı geçirmedi ve lastikelrdeki bu çiziklerden ötürü muayeneden geçiremem eğer yeni lastik alırsanız geçirebilirim demişti. Sanırım sizinkine yakın bir örnek olur. Birde resim görmeden bir şey demek güç ama lastikelriniz birazda süresini doldurdu ise gönlünüzün rahat etmesi açısından bence değiştirin.

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muayeneden kalır büyük ihtimal o da sorun değil ama araçla giderken allah korusun o yarığın patlaması durumunda geri dönüşü yok.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
trafik için riskli bir durum ama öyle çok göze batmıyorsa ve muayeneyi yapan eleman görmezse geçer ;)

denemek lazım :)

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracımı muayeneye götürdükten sonra arkada arabamı almak için beklerken, benden önceki bir kişinin lastiği ile ilgili olarka muayene eden genç konuşuyordu. Muayene eden genç, aracı geçirmedi ve lastikelrdeki bu çiziklerden ötürü muayeneden geçiremem eğer yeni lastik alırsanız geçirebilirim demişti. Sanırım sizinkine yakın bir örnek olur. Birde resim görmeden bir şey demek güç ama lastikelriniz birazda süresini doldurdu ise gönlünüzün rahat etmesi açısından bence değiştirin.

Bu arkadaşın cevabı soru için yeterli.Yaşanmış bir örnek çünkü.

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik kalınlığını duymuştum ama yarık konusunda hiçbir tecrübem yok. Denemeye değer ama sizin sıhhatiniz açısından doğru olan lastiği değişitirmeniz...