Yardim edin lütfen

azizbasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikler herkese paylaşımlarından dolayı teşekkür ederim sitede yeniyim araç alalı 6 ay oldu ama araç üzerinde anahtar işareti olan bi lamba yandı ecn 148104 ve 148204 hatası veriyor en yakın servis 250 km uzakta yardım edin lütfen bileniniz varsa

Kodun açıklamasını yanlış okumadıysam soğutma sistemi hatası. Termostat sorunu olabilir. Aracın soğutma sistemini, çalışma sıcaklığını, soğutma suyunu ve fanın devreye girip girmediğini kontrol edin.

Ustam oncelikle ilginiz alakaniz icin cok tesekkur ederim malesef birda dizgun bi usta yok goturdum istaya bön bön baktı zaten o bakıştan sonra ustadan hayır gelmeyeceğini anladım siteden baktım rusça bi steyr gönderdi o da fan motoru ile alakalı görseller vardı ama çeviride yapınca saçma sapan cümleler ortaya çıktı bi anlam veremedim sizce ne yapmalıyım

OBD cihazı varsa anlık motor sıcaklığını takip edin, konsoldaki hararet göstergesine güvenmeyin. Dediğim gibi soğutma sistemini gözden geçirecek usta, sizin yapacağınız yukarıda dediklerim olabilir ancak. Birinci, ikinci veya 3. kademe fan devreye giremiyor olabilir (kaç kademeli fan varsa).

Ustam çok çok teşekkür ederim yazdıklarınızı oto elektrikcoye okuttum ondan sonra jetanu sustu fan 3 kademeymiş 3. Kademe devreye girmiyormuş hallederiz dedi ama eminim yazdiklariniz olmazsa hala durum aynı olacaktı çok çok teşekkür ederim çok sağolun allah razı olsun

Geri