Yardım lazım!!

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan onrklnc44
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

onrklnc44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaşlar yeni araç sahibi biri olarak forma yeni katıldım. yaklaşık 1 ay önce 2000 model bir opel astra aldım ve araç konusunda da fazla bir bilgim yok. Geçen günlerde aracın ne kadar yaktığını öğrenmek için 18 litre gaz aldım. amacım gaz bitene kadar kmden ne kadar yol gittiğimi hesaplamakdı. geçen arabaya bindim geri vitese taktım tam çıkacakken araba stop etti baktım lgp lambası yanmıyor yani gaz bitmiş. neyse benzinde çalışır dedim yarım depo benzin vardı tekrar çalışdırdım araç gaz yemiyor. marş basıyor gaz yemiyor. sonra ustaya gittim benzin pompası arızalanmıştır dedi 100 tl ye gelip değişti araç çalıştı. şimdi sormak istediğim acaba ben arabayı boğdum mu? benzin pompası neden bozulur? istediğim zaman benin-lpg arası elle direk düğmeye basarak geçmemin bir sakıncası var mı? bu manuel (elle) geçişlerde nelere dikkat etmeliyim biraz uzun oldu ama cevalarınızı bekliyorumm..

öncelikle aracınız hayırlı olsun. aracınızın belli periyotlarla buji, hava filtresi (değişim/temizlik), motor yağı, yağ filtresi, benzin filtresi, lpg filtresinin değişimi gerekmektedir. lpg kullanıyorum benzin filtresini değiştirmemin ne gereği var dememek gerekiyor. astralar vectralara göre daha az elektronik olduğu için masrafı daha azdır. bulunduğunuz yerde iyi bir usta araştırın. yaptığınız her türlü masrafı saklayın, satarken lazım olacaktır. kazasız belasız sürüşler.

bu arada benzin/lpg geçiş düğmesine basmanızın da herhangi bir sakıncası yoktur. benzin filtresinin değişimi gerektiği için arızalanmıştır, korkmayın.

öncelikle aracınız hayırlı olsun. aracınızın belli periyotlarla buji, hava filtresi (değişim/temizlik), motor yağı, yağ filtresi, benzin filtresi, lpg filtresinin değişimi gerekmektedir. lpg kullanıyorum benzin filtresini değiştirmemin ne gereği var dememek gerekiyor. astralar vectralara göre daha az elektronik olduğu için masrafı daha azdır. bulunduğunuz yerde iyi bir usta araştırın. yaptığınız her türlü masrafı saklayın, satarken lazım olacaktır. kazasız belasız sürüşler.
tşkler sagolun..iyi bu usta bulmak gerçekten sıkıntı...daha önceki sahibi bu bakımları yaptığını söylemişti ama hafta içi artık ben bir baktırayım... birde bilginiz varsa size şunları sormak isterim.. aracın enjeksiyon lambası sürekli yanıyor bunun lpgden olduğunu söylediler... birde benzin pompasına röle taktırayım mı_?

Geri