Yeni aldığım araç Hak.

öncelikle hayırlısı olsun. aldığnız araçta konfor ve güvenlik sınıfındaki araçlardan çok iyidir ve bir golf focus civic vs yanında hem şekil hemde kalite olarakta üstündür ancak 115 hp motor biraz hantaldır.

yeni astra kendi sınıfının en çok satan arabasıdır. fakat binici arabasıdır. focus sedan yada fluence kadar görülmemesi filo aracı olarak kullanılamamasından dolayıdır. ben ankarada astrayı semtten semte göre bile farklı yoğunlukta görüyorum.

Benim eski araç ford fiesta 2005 1.4 benzinli modeliydi. İnternertte baktım, fabrika yakıt tüketimi şehir içi 100 km için 8.4 lt demiş. Astra içinse 8.4 lt yazıyor sitesinde. Gerçekten bu değerler doğru ise yakıttan yana sıkıntım olmayacak. Artık test edip göreceğim:))

o değerleri benzinli motorlar için yakalamak neredeyse imkansız:( şehir içinde 10lt altına inerseniz bile çok büyük bi başarı, ama şehirler arası yolda 6lt'ye çok rahat iner

hayırlı olsun, kazasız belasız kullanılır inşallah, valla ben antalya da yaşıyorum daha bugüne kadar 5 tane yeni astra görmedim yollarda , çok satılan bir araç olduğunu düşünmüyorum, kuşkusuz kötü bir araba olduğu için değildir de fiyat biraz yüksek , çok tutulur mu bence astra classic kadar hiç bir zaman satmayacak bir araba kaldı ki o nedenle hala yeni kasasınuı çıkarmalarına rağmen astra nın eski kasasını üretiyorlar. tekrar hayırlı olsun
Bu bahsettiğiniz astra J nin tutulmaması ile ilgili değildir. Astra H kasa çıktığında da G kasa classic adı altında satılıyordu.
OPEL de bir satış stratejisi bu. Bir eski kasayı classic adı altında satmak. Sanırım donanımı da düşürüp uygun fiyatlara araç satmak amaç.

hayırlısı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim:Dkeşke tercihinizi dieselden yana kullansaydınız 3 ayda 3000 km yol yaptım toplam harcadığım yakıt 150 litre 3.69 la çarparsak toplam 533.5 tl ediyor benzinlide asla yapamazdınız bu değeri aynı litre harcama olduğunu varsayarsanız bile 600 tlye geliyor her türlü diesel karlı ayrıca bakımıda dün sordum 315 tl dediler benzinliyle aynı fiyat tabi corsa için konuşuyorum ben:D

hayırlısı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim:Dkeşke tercihinizi dieselden yana kullansaydınız 3 ayda 3000 km yol yaptım toplam harcadığım yakıt 150 litre 3.69 la çarparsak toplam 533.5 tl ediyor benzinlide asla yapamazdınız bu değeri aynı litre harcama olduğunu varsayarsanız bile 600 tlye geliyor her türlü diesel karlı ayrıca bakımıda dün sordum 315 tl dediler benzinliyle aynı fiyat tabi corsa için konuşuyorum ben:D
Dizel konusunda haklısınız. Ama ben yılda 1.0000 km yol yaptığımı düşününce opel corsa yerine birazdaha fazla verip yeni astra alayım dedim. Senin yakıt verilerine bakıncada hakikaten benzine göre bedavaya biniyorsun:)

Allah aracını iyi günlerde kullanmanı nasip etsin...

Dizel konusunda haklısınız. Ama ben yılda 1.0000 km yol yaptığımı düşününce opel corsa yerine birazdaha fazla verip yeni astra alayım dedim. Senin yakıt verilerine bakıncada hakikaten benzine göre bedavaya biniyorsun:)

Allah aracını iyi günlerde kullanmanı nasip etsin...

Amin hepmize:D

dizel uzun yol aracıdır, şehir içi yoğun trafikte sıkıntı oluşturur, benzinli arabanın sıkıntısı olmaz dizel gibi, 1.3 dizel astrasıyla sorun yaşayan bir sürü insan biliyorum, forumda araştırma yaparsanız daha bir yılı doldurmadan soluğu yetkili serviste alan, yok şu hata kodu çıktı, yok bu hata kodunu serviste sildiler yine aynı hata çıktı, arabam çalışmıyor vs. gibi sorunları dile getiren arkadaşları görebilirsiniz. (geç kalmasam ben de dizel alacaktım ama piyasada kalmadı aralıkta kampanyadan dolayı onu da belirteyim, sonuçta vergisi daha az, yakıtı daha az. 90 hp ve 190 torku var, şehir içi dur kalkta hantaldır doğal olarak ama çevre yolu ve otobanda tadından yenmez)
ayrıca 1.6 motor hantal değildir, gayet seri bir motordur. ben 1.4 astra aldım yeni gayet memnunum, araçtan ne beklediğiniz önemli. sonuçta taşımacılık yapmıyoruz günlük hayatta kullanıyoruz, yarışlara da katıldığımız yok. 1600 km yaptım ortalama hızım 24, ortalama yakıt tüketimim 7.9 ortalama hız çok önemli eğer biri sizden daha az benzin tüketiyorsa bilin ki daha akıcı bir yolda kullanıyordur. 5.2 litre tükettiğim zamanlar da oldu forumda paylaştım.
NOT: 1.4 motor astra, 1.6 motor astradan daha ekonomiktir. ortalama hızlar da dikkate alındığında benim aracımdan daha az yakan 1.6 motor astra görmedim...
Çok güzel bir tercih yapmışsınız, hayırlı olsun, yakıt tüketimini benim başlık altında paylaşırsanız sevinirim :)

Geri