Yeni GOlf Vs Yeni Astra

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan bimmer
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

hangisi

• Astra H

Oy: 44 53.7%
  • Golf VI

Oy: 38 46.3%

• Kullanılan toplam oy
    82
Golf'ün 2012'ye kadar aynı kasayla piyasada falan kaldığını duymadım. Bu noktada ESKİ ASTRA'yı çok başarılı bir Ticari Zafer olarak görüyorum. Yeni astra'lardan bahsetmiyorum bile. Golf Astra'ya su dökemez.

Sorun eğer görüntü ya da ergonomi ise bilemem ama hangi araç eski kasayla bu kadar yıl üretilmiş. Var mı örneği ?

Yanlış karşılaştırma

Bence motor hariç astra. Astranın acilen yeni motorlara ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Düşük hacimde benzinli turbo motorların dönemi artık.

motor secenekleri yeteri kadar fazla bence
1.3CDTI 90hp
1.7CDTI 100hp
1.9CDTI 150hp
2.0CDTI ??

1.4 Eco 90hp
1.6 Eco 115hp
1.6T 180hp
1.8 Eco 140hp
2.0T 200hp
2.2 Eco 150hp

parası olana motor çeşidi yeteri kadar var ;) VW nin en cok kaybettigi şey yıllardır kullandıgı 102bg lik benzinli motoru ve aşırı gürültü TDI motoru.. FSI ve TSI motorlar tekrardan ayakta tutmaya başladı..

parası olana motor çeşidi yeteri kadar var ;) VW nin en cok kaybettigi şey yıllardır kullandıgı 102bg lik benzinli motoru ve aşırı gürültü TDI motoru.. FSI ve TSI motorlar tekrardan ayakta tutmaya başladı..[/quote]
:alkis::good:

karşılaştırma gerçekten yanlış olmuş. niye yeni çıkacak astra ile golf ü karşılaştırmıyorlar. şimdiki kasa golflere göre astra çok daha iyi. yeni çıkacak astra yeni çıkan golf ü yine kesinlikle her yönden geççek. he golf te fena değil bu arada. özellikle arka kısmı otutturmaları çok ama çok iyi olmuş

motor secenekleri yeteri kadar fazla bence
1.3CDTI 90hp
1.7CDTI 100hp
1.9CDTI 150hp
2.0CDTI ??

1.4 Eco 90hp
1.6 Eco 115hp
1.6T 180hp
1.8 Eco 140hp
2.0T 200hp
2.2 Eco 150hp

parası olana motor çeşidi yeteri kadar var ;) VW nin en cok kaybettigi şey yıllardır kullandıgı 102bg lik benzinli motoru ve aşırı gürültü TDI motoru.. FSI ve TSI motorlar tekrardan ayakta tutmaya başladı..

şimdi gitsen opel bayisine 1.7 ve 1.9 cdti astra var mı sence ?

1.4 turbosu var mı? 1.7 dizel devri bitti. ford bile 1.6 dizele geçti.

sadece trde yok ayrıca opelin 1.7 cdti 125hplik mükemmel bi motoru var ve almanyada halen satılıyor

bu ay bi dergide var bu karşılaştırma.o kadar golf hakkında iyi şeyler yazmışlar ki,dergiyi vw çıkarıyor herhalde dedim,yeni golfun beğenmediğim yönleri çok ama astra da az değil.
denildiği gibi yeni golf geldi,yanında da astrayı ezelim gibi bi mantık..yeni kasalarla güzel karşılaştırmalar bularak iş yapsınlar madem bu piyasada işleri arabalarla ilgilenmek ve yorum yapmak..

sadece trde yok ayrıca opelin 1.7 cdti 125hplik mükemmel bi motoru var ve almanyada halen satılıyor

almanyada satılması benim neyime yarıyo sonuçta türkiyeden bahsediyorum.

120hplik dizel motorlar 1.6 litreyle alnıabiliyor artık, türkiyede focus ve bravo var, eğer astranın 120-125 hp'lik dizeli türkiyede satılacaksa bu rekabet edebilmeleri için 1.6 olmalı ki insanlar da vergi dezavantajından dolayı astrayı elemek zorunda kalmasınlar.

Geri