yeni kasayla eski kasa arasındaki fark

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan siezma
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Edition 22Bin euro değil.Yanlışınız var galiba?

21605 euro çıktı. Edition ilk tıkladığınızda 1.4 motor 87 Hp olan seçenek çıkıyor. O seçenek 18000 euro ve jantlar burdaki gibi değil 16 jant. Lastik boyutları da dogal olarak farklı. Yani her türlü Türkiyedeki fiyat Almanyadakinden düşük. Buradan şu çıkıyor. Bu araçların satışında problem var. Benzinli olduğu için de olabilir Türkiyede bu araç Almanyadakinden düşük.

yalnız kur olarak düşünmeyin bunu. almanların da kazancı euro malum. orda da ortalama kazanç ayda 2000 euronun üzerinde. e böyle olunca 10 aylık maaşıyla o arabayı alabiliyor ama 2000 tl maaş alan biri türkiyede kaç ayda alıyor ?

yalnız kur olarak düşünmeyin bunu. almanların da kazancı euro malum. orda da ortalama kazanç ayda 2000 euronun üzerinde. e böyle olunca 10 aylık maaşıyla o arabayı alabiliyor ama 2000 tl maaş alan biri türkiyede kaç ayda alıyor ?

10 aylık maaşıyla alamaz hocam ya. Onların da kirası mutfak masrafı falan vardır. Şu bir gerçek ama adamlar arabayı aldıktan sonra binebiliyor. Biz acaba marşa bassam mı basmasam mı? Anlık tüketime baksam mı bakmasam mı diye hendek atlatıyoruz. Ayrıca dizel araçla benzinli araç aynı fiyat orada. İlginç..

Galeriden 2012 model 0 km Opel Astra almaya gittiğinizde aşağıdaki özelliklerde olsun derseniz Classic III'ü tercih edersiniz.

Elektronik İklim Kontrollü Klima
Hız Sabitleyici
Işığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası
Işığa duyarlı otomatik yanan farlar
Işıklı makyaj aynası
Kol dayama desteği
Park sensörü
Sis farları
Yağmur sensörü

Yok son kasa Astra olsun derseniz Edition J kasayı alırsınız..Bana göre Classic III'ün ikinci elde satışı daha rahat olur diğer rahat km yaptıkça değer kaybetse de classic III'ü özellik listesine güvenerek rahat satabilirsiniz.2022 de iki araçta 10 yaşında olacak o zamana kadar opel allah bilir ne kasalar daha çıkaracak ben olsam dolu aracı tercih ederdim..

10 aylık maaşıyla alamaz hocam ya. Onların da kirası mutfak masrafı falan vardır. Şu bir gerçek ama adamlar arabayı aldıktan sonra binebiliyor. Biz acaba marşa bassam mı basmasam mı? Anlık tüketime baksam mı bakmasam mı diye hendek atlatıyoruz. Ayrıca dizel araçla benzinli araç aynı fiyat orada. İlginç..

ben maaş x ay olarak hesapladım :) Diğer giderleri katmadım yani hocam :) 2 euro maaş alanın 10 maaşı 20000 eurodur ve alır aracı türkiye aynı aracı 2000 tl kazanan kişi 20 ayda alır :)

Ben eski kasa aldım ama ben alırken arada 6500 lira fark vardı alayım mı almayım mı derken zaten elimizde yok en az 1 ay beklemen gerekir falan derken bende vazgeçtim h kasa aldım
ama şimdi alacak olsam 500 lira fark için 1 saniye düşünmem yeni kasa yani j kasa alırdım.
Donanımı ne kadar az da olsa sonuçta yeni kasa her zaman iyidir.

Ben eski kasa aldım ama ben alırken arada 6500 lira fark vardı alayım mı almayım mı derken zaten elimizde yok en az 1 ay beklemen gerekir falan derken bende vazgeçtim h kasa aldım
ama şimdi alacak olsam 500 lira fark için 1 saniye düşünmem yeni kasa yani j kasa alırdım.
Donanımı ne kadar az da olsa sonuçta yeni kasa her zaman iyidir.

Valla hocam ben de sizin gibi düşündüm. Hatta ben gittiğimde Corsa sonrasında H kasaya baktım. Astra Editiondan haberim yoktu. Sonra H kasa alalım falan derken akşam internete girdiğim de farkettim ki Edition model var ve en alt donanım bile olsa çok da iyi özelliklere sahipti bana göre. Sonuçta arada fark yok denecek kadar az olduğu için J kasayı almaya karar verdik. H kasalar da güzel ama. Opelin tüm araçlarını seviyorum ben. Zevk meselesi tabi donanımlar.

Valla hocam ben de sizin gibi düşündüm. Hatta ben gittiğimde Corsa sonrasında H kasaya baktım. Astra Editiondan haberim yoktu. Sonra H kasa alalım falan derken akşam internete girdiğim de farkettim ki Edition model var ve en alt donanım bile olsa çok da iyi özelliklere sahipti bana göre. Sonuçta arada fark yok denecek kadar az olduğu için J kasayı almaya karar verdik. H kasalar da güzel ama. Opelin tüm araçlarını seviyorum ben. Zevk meselesi tabi donanımlar.

en iyisini yapmışsınız bence ben hala diyorum keşke 1 ay bekleyip j kasa mı alsaydım diye ama yapacak bir şey de yok artık amacım en kısa zamanda j kasaya geçmek
size iki sorum olacak;
aracın donanımları nelerdir?
araç net kaç kilo?
şimdiden çok teşekkür ederim.

en iyisini yapmışsınız bence ben hala diyorum keşke 1 ay bekleyip j kasa mı alsaydım diye ama yapacak bir şey de yok artık amacım en kısa zamanda j kasaya geçmek
size iki sorum olacak;
aracın donanımları nelerdir?
araç net kaç kilo?
şimdiden çok teşekkür ederim.

Valla donanım olarak araç boş arkadaşların söylediği gibi. Ama bana göre full bu araç. Hep söylüyorum hiç bir araçta baz modelinde hareketli kol dayama yok. Hiç bir araçta baz modelinde kapı kolu ve aynalar gövde renginde değil. En önemlisi hiç bir araçta baz modeliyle en üst modeli arasında güvenlik açısından eşitlik söz konusu değil. Bu açıdan avantaj. Araçta aynı zamanda vites ışıklandırması da var. Donanım olarak sensörler yok araçta. Enjoyda sensörler var. Hız sabitleyicisi yok. Ayrıca HSA adını verdikleri yokuş kalkış desteği yok. Ancak benim en çok korktuğum şeydi yokuşlarda kaldırmak, aldıktan sonra tüm korkum bitti. Araç zaten kitliyor gibi, ağırlığından mı bilmiyorum öyle hemen kaçıveriyim demiyor. Önceden Corsa kullanmış biri olarak bu araç benim için gerçekten çok iyi.

Net ağırlığı 1437 Kg. Bu ağırlığa rağmen ilk 250 km deki araç için 9 lt ortalama şehir içi yakıt bence çok iyi. Türkiyede benzin pahalı olduğu için bunun pek farkına varılmıyor.

Donanım dediğim gibi benim için çok da önemli olmadığı için alırken öğrendiğim Fallow Me Home özelliği benim için sürpriz oldu. Ayrıca Jantlar benim için en önemli sorundu, ancak yapısal jant dedikleri plastik kapak jantlar çok da kötü durmuyor. İleride bir şekilde nasip olursa Cosmo jantları taktırmak istiyorum. Ancak arkadaşların her zaman söylediğini ben yine söylüyorum, enjoy plus la arasındaki yaklaşık 6 bin tl lik fark çok da önemli değilse sizin için bir üst donanımını almanızı öneririm. Benim böyle bir durum söz konusu olmadığı için, ikinci el araç da düşünmediğim için geriye dönük şöyle olsaydı keşke dediğim bir konu yok.

Geri