((yetkili serviste 2010 flexi yazilim yükleniyor ))

ve yazdıgım gibi aradım adamların haberı bıle yok :) nasıl yetkılı servıs bunlar yaaaa

arkadaşlar ben de geçen gün 2006 1.3 astra ya yüklettim ecoflex i...mevcut versiyonun çok eski olduğunu,ondan sonra 2 tane daha çıktığını fln söyledi..
lakin araba daha çok yakmaya başladı,yani eskiden 5.vites 2000d/d 90km de giderken ki anlık yakıt tüketimim 3-4küsürse şimdi 5 küsür oluyor düz yolda.ortalama tüketim de arttı.acaba daha düşük devirde mi gitmeliyim?..şuanlık çözemedim...

Arkadaslar yardımınıza ihtiyacım var burda yazdıgım gibi bizim yetkili servis hiç birşeyden anlamıyor yeni versıyonu yuklettım herkez burda 30TL'den bahsediyordu bende o şekılde düşünürek fiyat sormadım sonradan elime verdıler faturayı 49TL bu fark neden kaynaklanıyor diğer arkdasların neden 30 benım neden 49 ne işe yaradıgını bıle bılmıyorlar birsey yukledıler ama gorecegız bakalım once cihazı arabaya bagladılar sonra ordan bi kod yazdılar sanırım onuda internete gırıp bırsey ınıdırıp arbaya attılar gıbı geldı sizden ricam değişik illerden guncelleme yapan arkdasların ellerın faturaları varsa bana maıl olarak ulasabılırler mı acaba opel türkiyeye şikayet edeceğim dedim nereye istersen oraya et diye birde tersledıler yardımlarını beklıyorum şimdiden tşk bu arada uğrasmamın sebebi 20 tl değil intalaşıyorlar butun herseyde boyle cunku

arkadaşlar ankara opana yazılım hakkında bilgi istediğime dair ne işe yarar gibisinden mail attım.servisin cevabı aşağıdaki gibidir.umarım yaptırcak arkadaşlara yol gösterebilir.

Tuğcan Bey,

Aracınız program yapılmasına uygun,

Aracınızda sizin doğrudan kullanıcı olarak hissedebileceğiniz bir değişiklik olmaz ancak. Emisyon değerlerinde bir iyileşme olacağı Için aracınız çevreyi daha az kirletecektir.

Opan a geldiğinizde Servis müdürü ERTAN GÜLŞEN ile irtibat kurabilirsiniz.

Saygılarımla
Rıfat ERBAŞ
SSH Müdürü

opal serviside ecoflex yazılımı bu şekilde açıklamış.

Tuğcan bey ,

Ecoflex yazılımını motor güncellemenin en büyük avantajı,Opel’inizin benzin tüketim seviyesini daha verimli hale getirmesidir.Ve bu da hem bütçeniz için tasarruf,hem de doğa için büyük bir fayda demektir.Opel Ecoflex yazılım güncellemesi ile Opel’inizde hangi yazılımın kullanımda olduğunu belirliyoruz.Eğer mevcut daha güncel bir versiyon varsa,çok uygun bir fiyat karşılığında Opel’iniz için tüm güncellemeleri hemen yapıyoruz.Tüm araçlar için uygulanabilir. Kontrol edildikten sonra ..

Ecoflex Yazılım Güncellemesi Sadece 30 tl!(KDV dahil)

Bilginize ,

Pınar Akbaba Demir

i_safe.gif
i_safe.gif
i_safe.gif

Konya Devlet Karayolu No:187
Balgat 06520 / Ankara

Tel : 0312 583 0 583/ 559
Fax : 0312 583 0 580
Web : www.opaloto.com

Bizim 1.6 5. viteste 2900 devirde 100 olması lazım ama 3 kişiyiz az birazda bagaj var,bana yazılım gerekli gibi geldi :)

yazılımı yükledıkten sonra sankı benım arabada da bıraz artıs oldu gibi benim 5. vites 3000 devir hızı 110 ve bu arada aracım 94000km oldu debriyaj balatası halen orjinal değişmedi değişse azda olsa artacagını tahmın ediyorum..
ve ayrıca aracın şehir içi 8,2 8,5 olan değeri yaklasık 150km yol yaptım şehiriçinde suanda bilgisayarda 7,4 oldu yoldakı yavaslama tumseklerınden 3 ile gectım ne oalcak diye normalde 2 ile gecerdım 3 olmasına ragmen titreme bıle olmadı diğer arkadaslarda baska değişiklikler varmı
snc00258j.jpg

yazılımı fazla gözünüzde büyütmeyin arkadaşlar yazılım aracın motorunun mevcut değerlerinde ancak oynama yapar mevcut standart değerleri azaltır çıkartır.. buda sürücünün hissedebiliceği ahım şahım şeyler olmaz ancak emisyon ayarlarında bir iyileşme olabilir.. temiz hava bol gıda..

Yazılımla istenirse birçok şey değiştirebilir ama tabiiki böyle bir uygulamada fazla birşeyler değişeceğini beklemek hayalcilik olur . Yinede arkadaşların yazdıklarına bakınca bana sanki biraz alt devirleri canlandırıyormuş imajı verdi ve eğer gerçekten bunu yapıyorsa çok iyi bir şey yapmışlar demem gerekiyor çünkü alt devirler gerçekten de yeni otomobillerde oldukça cansız çünkü sürekli vites küçültmek gerekiyor halbuki 1200 motor 1970 li yılların opel kadett inde bile bu gerekmezdi

yazılımla tabiki çok şey yapılır ama orjinalden fabrikalar yapmaz fabrikalar asla motorun orjinal standart ayarlarıyla oynamazlar

Geri