((yetkili serviste 2010 flexi yazilim yükleniyor ))

arkadaşlar yazılım yüklenirken hiç başında bekleyeniniz oldu mu acaba ??? yazılım hangi server a bağlantı yapıyor dikkat ettiniz mi??? ya da başka bir deyişle yazılım nereden yükleniyor ??? yazılım opel in kendi serverından araca özel olarak yükleniyor arkadaşlar. arkadaşın opel de çalışıyor diye bahsettiği kişi acaba nerede çalışıyor ki ??? hadi onu da geçtim böyle bir yazılım servislerin kendi kafalarına göre yükledikleri bir şey değil ki anlatmaya çalıştığım yazılım tamamen opel den geliyor. opelin kendine özel bir server ı var oradan araca özel yükleniyor. herşeyi geçtim, istemeyen yükletmez ama şu bir gerçek (kendim bizzat yükletip denediğim ve kulaktan dolma sözlerin dışında "deneyerek" gördüğüm) aracımda bir performans artışı mevcut. ha bu da ister opel in olsun ya da olmasın, servisin yüklediği birşey. garantisi vs. si onlara ait. ben aracımdan daha önce de belirttiğim gibi şu an çok daha memnunum, takdiri size kalmış, seçim size ait...
söylediklerinize katılıyorum eğer ben bu arabayı daha öncede kullanıyorsam gerçekten eskisine göre bir performans artışı ve yakıt tüketiminde azalma var kaldiki eğer böyle bir yazılım güncelleme yoksa niye opelin ecoflex sitesinde de böyle bir ilan çıksın ve böyle bir yazılım yoksa opel tüm tüketicilerden havadan 30 tl alıp cebe mi indiriyor. bu ustalar acaba neye dayanarak böyle bir kanıya varmışlar.

Bu yazilima herkez ii diyor ama ben aracimi dün götürdüm mutsal yetkili servise usta abi senin araca olmaz dedi 2000 model cdx x20ev motor benimki bende ozama ii dedim geri geldim

aynen bende yazılım attırdım devir kafasına göre yüksek devirde çalışıyor bi süre sonra iniyor bende anlamadım bende eski yazılımıı tekrar yükleticem heralde :D

Servisi aradım, yapılabilir ama ya ünite uçarsa ne yapacaksın, 1500lira. Sorunun yoksa otur oturduğun yerde dediler. Kaya modunda önüme koydular güncelleme hevesimi :)

Servisi aradım, yapılabilir ama ya ünite uçarsa ne yapacaksın, 1500lira. Sorunun yoksa otur oturduğun yerde dediler. Kaya modunda önüme koydular güncelleme hevesimi :)

Sonuçta bu işi yapan yetkili servisler. Ünite uçması derken biraz açarmısınız acaba. Sonucta böyle bir şey olsa dahi servisin sorumluluğunda olmazmı bu?

böyle talihsiz bir açıklamayı ancak Türkiyede yaparlar işte! :mad: Ünite (beyin sanırım) ucarsa ( arızalanırsa) bu kullanıcının hatası değil. Servisin hatasıdır gerekirse yeni araba bile vermek zorunda dır. Bu ne kadar bilincsizce bir açıklamadır üzüldüm şahsen

vay anasını yaa. adamın dediğine bak.. uçarsa yenisini takacan.. boşunamı adın yetkili servis..

ben dün yükletmek için gittim. adam laptopu aldı geldi.. iyice takip ettim. öncelikle şunu açıklamak isterim. direk internetten yükleniyor yeni yazılım. hani bizimi kandırıyorlar düşüncesi kimsede oluşmasın. eğer yazılımın zaten son versiyonu varsa bilgisayar hata veriyor ve çıkıyor..
sonuç olarak benim araca yüklenemedi. bi uyuşmazlık hatası veriyor. ecu ile ilgili. adam zaten baştanda demişti. yanlış hatırlamıyorsam astra g lerde sorun çıkıyo demişti. genede denedik. hatayı felan gösterdi. sonra elimizi arkamıza koyduk ve çıktık..

Geçen hafta sonu yaptırmak için gittim ama geç kaldım yetişemedim, servis kapandı. Bu hafta gidicem bakalım, nolucak.

Söz konusu Türkiye olunca insan duruyor. Git başka ülkede yaptır sorun olmaz, beyni yakarsa takar yenisini ama bizde "biz size demiştik" der çıkarlar işin içinden. :mad:2002 1.4'e yaptıran varsa ben de yaptıracağım, yoksa unuttum gitti. :sorry:

Geri