Yine Zam...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan SeSSiz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

SeSSiz

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzine 1.5 ayda dördüncü zam
Akaryakıt ürünlerinden 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı 7-8 YKr arttı.

Yeni ayarlamayla İstanbul'un Avrupa ve Anadolu yakalarında 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı, BP, Petrol Ofisi ve Shell istasyonlarında 3,28 YTL'den 3,36 YTL'ye, OPET'de ise 3,28 YTL'den 3,35 YTL'ye çıktı.

BİR AYDA 4'ÜN ZAM
Yurtdışındaki yükselen petrol fiyatları, içeride tırmanan dolar kuru derken en ağır fatura yine tüketiciye çıktı.

Benzine bir kez daha zam gelirken, 60 litrelik depoyu doldurmanın maliyeti de 200 YTL'yi geçti.

Öte yandan benzine son bir yılda gelen zam ise yüzde 17'yi buldu.

http://haber.mynet.com/detail_news/?type=Economy&id=X1207125564234&date=02Nisan2008

yine tüp taktırtacaklar bana; zor tutuyorum kendimi...

Üretmesini bilmeyen hükümetler sadece zam yapmasını bilir. Adam gibi üretim yapma becerisi yok, adil vergi toplama becerisi yok, sağlıklı özelleştirme becerisi yok. Böylesine beceriksiz hükümetlerden zamdan başka ne beklenirki. Ham petrol fiyatları artmış, dolar kuru yükselmiş. Adam mı kandırıyorsunuz, dalga mı geçiyorsunuz? Burnumuzun dibindeki Kıbrıs, Yunanistan, Bulgaristan, bunlar petrolü uzaydan mı alıyorlar da vatandaşına ucuza satıyorlar? Yandaşlarına para basarsan cep de delinir cepken de. Hazine boş, Unakıtan hala gerdan kırıyor. Amma kominist ülkeymişiz sat sat bitmiyor diye ahkam kesiyor. Sattıklarını tekrar almaya kalksa kaça alabilir bunun hesabını hiç yaptımı acaba? Hesap kitap bilmeyen bir maliye bakanından daha ne beklenirki. Ülkeyi kendi dükkanı sanıyor, ha babam de babam kim olursa olsun fark etmeden satış yapıyor. Dükkandaki mallar bitince bakalım ne satacak. Durmak yok satışa devam.

Son düzenleme:
Üretmesini bilmeyen hükümetler sadece zam yapmasını bilir. Adam gibi üretim yapma becerisi yok, adil vergi toplama becerisi yok, sağlıklı özelleştirme becerisi yok. Böylesine beceriksiz hükümetlerden zamdan başka ne beklenirki. Ham petrol fiyatları artmış, dolar kuru yükselmiş. Adam mı kandırıyorsunuz, dalga mı geçiyorsunuz? Burnumuzun dibindeki Kıbrıs, Yunanistan, Bulgaristan, bunlar petrolü uzaydan mı alıyorlar da vatandaşına ucuza satıyorlar? Yandaşlarına para basarsan cep de delinir cepken de. Hazine boş, Unakıtan hala gerdan kırıyor. Amma kominist ülkeymişiz sat sat bitmiyor diye ahkam kesiyor. Sattıklarını tekrar almaya kalksa kaça alabilir bunun hesabını hiç yaptımı acaba? Hesap kitap bilmeyen bir maliye bakanından daha ne beklenirki. Ülkeyi kendi dükkanı sanıyor, ha babam de babam kim olursa olsun fark etmeden satış yapıyor. Dükkandaki mallar bitince bakalım ne satacak. Durmak yok satışa devam.

ne diyeyim haklısın malesef:( keşke durum böyle içler acısı olmasaydı ama öyle:(

lpg de çözüm diil...sağlam iş yapamayan bi yere giderseniz benim gibi benzinden çok yakarsınız!

Nerye kadar zam ya :(

Medya patronlarıyla karanlık güçlerin yönettiği bir memleketin güllük gülistanlık olmasını bekleyemeyiz heralde..Bu zam az bile..

:good:

Geri