Yol Bilgisayarındaki Anlık Tüketim Bölümü

mustafacavli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba

2005 Astra Enjoy Model aracımın Yol bilgisayarı anlık tüketimi Bazen 39.8 - 172 veya daha yüksek rakamlar gösteriyor ( Kısa bir süre 1 sn filan ) bunun nedeni ne olabilir sizce
Teşekkür ederim

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. viteste gaza abanırsan evet 39.8 gösteriyor. bütün araçlarda böyledir, çok uçuk rakamlarda yakar. aracınızda bir sorun yok :)

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. viteste gaza abanırsan evet 39.8 gösteriyor. bütün araçlarda böyledir, çok uçuk rakamlarda yakar. aracınızda bir sorun yok :)

dikkat ederseniz

172 de yazıyor diyor :]

eğer gerçekten 172 yazıyor ise, Yol Bilgisayarınızı TECH2 ye bağlayıp yeniden kalibre etmek gerekebilir...

mustafacavli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim ilginize

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dikkat ederseniz

eğer gerçekten 172 yazıyor ise, Yol Bilgisayarınızı TECH2 ye bağlayıp yeniden kalibre etmek gerekebilir...

Ben nedense 17.2 die algılamışım :S çok pardon, belkide gerçektende 17.2 dir de aradaki virgül çıkmıyodur. buda bi alternatif :)

karasahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar hakıl.39,0 lar doğal.her opelde küçük viteste yazar.ama 172 bana da garip geldi

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de bazen 30 küsür görüyorum ama bu normal. Mesela yokuşta kalkarken hızlanırken. Bu zaten basit bir kontrol sistemi mantığı. Her kontrol sisteminin bir yükselme zamanı vardır. sistemi 1 birimlik girişle mesela 100 değerine getirirsiniz. Ama ani bir giriş ile sonuç elde edilmek istenildiğinde sistemin kazancı, sistemi istenilen değere getirmek için aşırı artar. Araçta da biz gaza aniden bastığımızda o kadar gaz vermemiz bilmem ne kadarlık bir devrin karşılığı, araç da o hıza birden gelemiyo, ama getirmek için de kazancı, yani yakıt beslemesini artırıyor. Ancak gaz pedalını başta basıldığı kadar basmaya devam ettikçe ve hız istenilen değere yaklaştıkça bu yakıt tüketim değeri normale iner.

mustafacavli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tech2 sorunu çözmedi

Servise gidip derdimi söyleyince önce normal olduğunu söylediler. sonra ben biraz itiraz edince arkadaşta aynı araçtan olduğunu onda böyle bir şey olmadığını söyleyince tech2 ye bağlayıp yol bilgisayırındaki herşeyi sıfırlayp baştan yüklediler fakat sorun çözülmedi

dikkat ederseniz