Yol geldikten sonraki rolanti sesi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan GNSpower
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Motor sesi

Arkadaslar yoldan geldikten sonra rolantide haaar haaaar haaar gibi bir ses var, videoyada cektim. Turbodan mi, benden mi, herkeste var mi?

Sondaki seste "hehe hani bana pazartesi 150 liralik benzin koymustun ya, hehe o bitti var ya ehehe, hadi shell'e gidelim" sesi. :)

Ynt: Yol geldikten sonraki rolanti sesi

Ben bırsey duyamadım :))

bugrakorkmaz link' Alıntı:
Ben bırsey duyamadım :))

Telefon cekimi, sesi biraz acmak gerekebiliyor. Arka planda haaar haar diye otuyor. :)

ses biraz zor duyuluyor ama ortamda gerekli sessizlik sağlandıktan sonra duyuluyor. aynı sesi biraz daha yoğu olarak (belki sizinkinde de yoğundur da telefon kaydından biraz basık kalıyor) aracımı servisten aldığım akşam benimkinde de duydum. motoru stop edip tekrar çalıştırdığımda bir daha sesi duymadım.

ercub link' Alıntı:
ses biraz zor duyuluyor ama ortamda gerekli sessizlik sağlandıktan sonra duyuluyor. aynı sesi biraz daha yoğu olarak (belki sizinkinde de yoğundur da telefon kaydından biraz basık kalıyor) aracımı servisten aldığım akşam benimkinde de duydum. motoru stop edip tekrar çalıştırdığımda bir daha sesi duymadım.

Valla ben cok sik duyuyorum bu sesi ve acikcasi killanmaya basladim yavas yavas diyebilirim. Neden boyle oter ki araba.

stop edip tekrar çalıştrınca normale dönüyor mu peki. bizim vectrada var böyle sesler. araç otomatik ve dur kalklarda genelde böyle ses çıkarıyor. P konumuna geçince sesi kesiyor. sizinkide otomatikti yanılmıyorsam. videoyu çekerken vited P de mi idi..?

Evet vites P'de iken bu ses cikiyor, stop edip yine calistirdigimda da devam ediyor ayni sekilde. Cok tutarli o hususta maasallah. :)

servisçe konuşmak gerekirse gayet normal hepsinde bu ses var. :)

Oyle canim butun Astralar ayni tornadan cikma zaten onlara gore. Ses mi var Astra korosu hep ayni telden calar, hepsi her sesi her zaman cikartir. :)

Aşina olduğum bir ses olduğundan belki, ben duydum,  yaklaşık 1 saniye arayla gelen ağır bir sürtünme ses gibi, tiz değil bas bir ses :) duymaya çalışan arkadaşlar gıcırtı tarzı birşey beklemesinler.

Canınızı sıkmak istemem ama sanırım bu ses klima kompresöründen geliyor ve bu konuda garantiden değişim yaptıran arkadaşlarımız olmuştu, bu sesin artması k. kompresörü yataklarının arıza olasılığını düşündürdüğünden ötürü...

Bu sesi duyacağım diye saçlarımı kayışlara kaptıracaktım bir gece..

Geri