Yol geldikten sonraki rolanti sesi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan GNSpower
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: Yol geldikten sonraki rolanti sesi

sesin aynısı bende de oluyor. serviste depo havalandırma valfinden kaynaklandığını söyledi. hatta normal bi durummuş. j astralarda arac içine yakın yere kondugunu ve sesi iceri aldığını falan soyledi usta. yapacak bişey yok dedi. ama halen emin olamadım acaba sadece bende mi var yoksa genel bir sorun mu diye.

dinojasie link' Alıntı:
motorun çalışma sesi bu farlı olarak çıkan bir ses var cık cık diye.
Bizim araçlar zaten dizel gibi harlaya harlaya çalışıyor.Ben bir acayiplik duyamadım.Zaten klimada sorun olsa o zaman kompresörün değişmesi gerekmez mi?
yani demek istediğim kullanılmayan bir parça neden ses yapsın?
Klima kompresöründe ki sorun neymiş peki?yani bu harlama sesi bana normal geldi bunun dışında ayrıca bir ses mi var?

şimdi doğanın videosunu izledim harlyarak çalışıyor zaten bizim araçlarda öyle onun dışında ayrıca bir ses var vıyk vıyk diye belirli periotlarda tekrarlayan.Bence harlama normal motor sesi sonradan eklenen viıyk vıyk diye uğuldama sesi farklı bir ses doğrumudur?
Çünkü ben arabayı kullandıktan sonra kontağı kapatmadan bekliyorum uzun bir süre normal motor harlamasından farklı bir ses duymadım.Eğer harlama olmaması gerekiyorsa o kısmını bilemem çünkü bizim turbolar dizel gibi çalışıyor.golfler çalıştığında anlamıyorsunuz bile rölantide motor sesi yok zaten onlarda.
Bizim araçlar rölanti dahil gürültülü çalışıyor zaten buda bence güzel aracın çalışma sesi dışardan duyulacak. :)

Benim şikayetim olan ses ilk çalıştırmada duyulmuyor ancak motor biraz ısnınca rolantide gelmeye başlıyor. ben servise götürdüm usta anlayamadı sonra gel bir çıkalım dedim bir tur attık ve servise döndük rolantide bariz yapınca ustada duydu sesi, tam o anda klimayı çalıştırdı ses yok oldu bir daha kapattı ses geri geldi, klima kopresörü değişecek dedi.

uysalm link' Alıntı:
sesin aynısı bende de oluyor. serviste depo havalandırma valfinden kaynaklandığını söyledi. hatta normal bi durummuş. j astralarda arac içine yakın yere kondugunu ve sesi iceri aldığını falan soyledi usta. yapacak bişey yok dedi. ama halen emin olamadım acaba sadece bende mi var yoksa genel bir sorun mu diye.

hayır bu ses normal değil klima kompresörü değişince kesiliyor
benim ve birçok arkadaşımızın aracında bu parça değiştikten sonra ses kesildi
eğer servisiniz değiştirmiyorsa kesinlik başka bir servise başvurun ve
garanti kapsamından parçayı değiştirin

not: profil yaş ve yer bilgileri zorunludur. Lütfen düzenleyiniz..

Çellocu (Ender Bey'e) atfen. Ne güzel işte kilima komprosörü değişir yeniden gaz basılır. Sizde bundan sonra kilimayı belirli periyotlarla çalıştırırsınız. Böylece kilima komprosör motoru ve gazı ömrü daha uzun olur.

vigilante8 link' Alıntı:
ևellocu (Ender Bey'e) atfen. Ne güzel işte kilima komprosörü değişir yeniden gaz basılır. Sizde bundan sonra kilimayı belirli periyotlarla çalıştırırsınız. Böylece kilima komprosör motoru ve gazı ömrü daha uzun olur.

Evet bundan sonra dikkat edicem  :)

Bu sesin bire bir aynısı benim aracımda da geliyor. Benim aracın sesini kaydetmişşsin diyeceğim nerdeyse. Kayseride tüm ustalar klima kompresörü dedi.

normal normal bunlarda böyle olur genelde  :D

surme link' Alıntı:
Bu sesin bire bir aynısı benim aracımda da geliyor. Benim aracın sesini kaydetmişşsin diyeceğim nerdeyse. Kayseride tüm ustalar klima kompresörü dedi.

Onlara katılıyor ve doğru teşhis diyorum. ((:

Geri