Yol üstündeki Güzel Lezzetler

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar uzun bir yol beni bekliyor. Aslında öğretmen olmak yerine gezi programı yapacak adammışım ama neyse :)

ordu fatsadan başlayacak yolculukta samsun-merzifon-çorum-kırıkkale-ankara-eskişehir(2 gün kalınacak) eskişehirden istanbula geçeceğim. bu güzergahlar üzerinde şunu yemeden geçme diyebileceğiniz bir yemek var mıdır?

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eskişehir - İstanbul arasında; Sakarya - Karaçam mevkiinde Meşhur Bolu Dağı İsmailin Yeri Karaçam tesisleri var.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eskişehirde çiğbörek de götür hocam unutmadan... :D
Köprübaşı Caddesinde Papağan Çiğbörek...

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağolasın hocam ancak nesi meşhur :)

bir de bildiğim kadarıyla(haritadan baktım) otobana akyazı-sapanca arasından çıkacağım yani bolu dağı tesisi geride kalmış olacak sanki ?

Çiğ böreği götüreceğim zaten hocam kaçamaz benden ama o mekan güzel yapıyorsa tercihim o olur çok sağol :)

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
site yöneticilerine ricamdır..bu başlık uygun alanda sabitlensin.çok faydalı paylaşımlar olur konuda:D

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Giresun-Tirebolu tarafına yolunuz düşerse Tirebolu meydanda şahane bir tirebolu pidesi yemeği ihmal etmeyin derim:)

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağolasın hocam ancak nesi meşhur :)

bir de bildiğim kadarıyla(haritadan baktım) otobana akyazı-sapanca arasından çıkacağım yani bolu dağı tesisi geride kalmış olacak sanki ?

Çiğ böreği götüreceğim zaten hocam kaçamaz benden ama o mekan güzel yapıyorsa tercihim o olur çok sağol :)

Tesisin ana merkezi Bolu dağında, benim dediğim yer bu tesisin bir şubesi ve Eskişehir - Adapazarı arasındaki yolda yani D650 karayolu üzerinde, otobana girmeden yaklaşık 8 - 9 km kadar önce yolun solunda göreceksin zaten. Nesi meşhur derken kuzu etinden yapılan kebapları ve her türlü et ızgarası yemeği, sucuğu v.s. meşhur.

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence de sabitlensin :)
Teşekkürler nightknight hemşerim ve mucipoz arkadaşım tavsiyeleriniz için.
et hastası hele ki kuzu eti hastası olarak kesinlikle deneyeceğim :)
şimdi baktım sitesinden orgeneralin arabası durmuş adamların yerinde ::) sağlam yer demek ki :)
inş fiyatları çok abartılı değildir?
bu arada bir de bu yolun dönüşü var yani istanbul samsun karayolu üzerinden dönüşü... Tavsiyeler için bunu da düşünürseniz sevinirim :)

blucerchiati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam şöyle söyliyim 2007 yılında bizde çorum u görmek için girdik. orada bir tatlı tavsiye ettiler oranın tatlısı gibi bişimiş. böyle irmik helvası sıcak, böyle bombesi var ortada, onun altında da kesme dondurma var... 10 numara bir tatlı. adını bilmiyorum ama muhakkak çorum'a uğrayıp yemelisin:D