Yolda giderken araçtaki hava kalitesi düşüyor...

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,arabanın bilemediğim tarafı şu havalandırma olayı.Mesela eski doğanda arabanın içine ne akdar hızlı gidersen o kadar çok hava gelir ve istediğin orana göre kanalları kapatarak içerdeki hava kalitesi yüksek olurdu,ama bu astrada bu durum öle deil illaki camı az aralık vermem gerekiyo,yada fanı açmam gerekiyo.Bunları yapmadan nasıl aracın dışardan içeri hava girmesini sağlayabilcez(elimi teyp üstündeki ızgaraya götürdüğümde çok az hava geliyo bu yetmiyo):confused:

benimkide 0 da hala üflüyor az bişe sesi geliyor motorun calıstıgı yokta niye üflüyon zaten ısıtmıyon :)

Vallahi benim Corsa C de eğer dışarının havasını içeriye almama düğmesine basılı değilse dışarıdaki hava araç hızlandıkça hızlanan bir şekilde yanlış hatırlamıyorsam sağ ve sol kanallardan geliyor.

Hava ızgarası ön camın önünde hava akımından izole bi yerde.
Bu nedenle araç hızı ile içeriye hava girişi olmaz.
Böyle birşey istiyorsan önden hava alacak bi kanalı havalandırma girişine getirmen gerekli.

Arkadaşlar,arabanın bilemediğim tarafı şu havalandırma olayı.Mesela eski doğanda arabanın içine ne akdar hızlı gidersen o kadar çok hava gelir ve istediğin orana göre kanalları kapatarak içerdeki hava kalitesi yüksek olurdu,ama bu astrada bu durum öle deil illaki camı az aralık vermem gerekiyo,yada fanı açmam gerekiyo.Bunları yapmadan nasıl aracın dışardan içeri hava girmesini sağlayabilcez(elimi teyp üstündeki ızgaraya götürdüğümde çok az hava geliyo bu yetmiyo):confused:
zaten farkı siz söylemişsiniz biri doğan biri astra...

ben öyle bi ihtiyaç duyduğumda sunroof u havaya kaldırıyorum o zaman fan açıkmış gibi üflemeye başlıyo...;)

Hava ızgarası ön camın önünde hava akımından izole bi yerde.
Bu nedenle araç hızı ile içeriye hava girişi olmaz.
Böyle birşey istiyorsan önden hava alacak bi kanalı havalandırma girişine getirmen gerekli.

yani arabaya bi eklenti mi etmek gerekiyo?Biraz daha açıklarsanız daha güzel olur;)

güncel

Geri