Yolda giderken

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan esfan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Aracınız hareket halindeyken ayağınızı debriyaj pedalının üstünde tutarmısınız?

• Kullanılan toplam oy
    104
Eski aracımda koyacak yer olmadığı için mecbur debriyajın orada tutuyordum ayağımı, artık bir ayak dayanağım var o yüzden tutmuyorum :)

Bir de ışıkta beklerken debriyaja basılı şekilde beklemek vardır ki bu daha fenadır

qeneLde hep pedaLın üstündedir ama uzun yolda pek ßekLetmem mantığıda yok zaten :)

acemiyken heyecendan sol ayağım pedalla bütünleşmişti lakin üstünde tutmaktan ayağım kas yaptığı için artık üstünde tutmaya bile üşeniyorum lazım olduğu zaman basıp çekip yanına koyuyorum daha rahat oluyo ama yoğun ve hızlı gidiyorsam mecburide olsa ayağım tepesinde nöbette durur:) olası tehlikeyi o sayede daha çabuk önlüyorum:)
Ama işin teknik kısmına baktığımızda ise kesinlikle tabi tavsiye edilmiyo çünkü ne kadara olsa bi baskı oluyo pedalda oda tabi azda olsa aşınma yapıyo:) veya boşluk oluşur diolar;)

vites değiştirnceye kadar kullanırım yoksa pedalın üstünde ayağıma tutmam

Şehir içinde mecburen tutuyorsun çpok sık vites değiştiriyorsun ama şehirler arasında tutmuyorum.

Hayır çünkü astracıııııııımmmmmmmmm otomatik:hıh:

Kesinlikle tutmam.Çünkü ayak biraz basılı kalsa bile azar azar yer balatayı.pahalıdır tamiri hatırlatırım arkadaşlar.alışkanlığı olanlar vazgeçsin derim;)

Geri