yüksek devirde gelen yanık kokusu

06kpr19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba;
aracım astra g 2004 model hb lpg li
aractakı sorun motor sıcakken,3. vites ve üstünde 3500- devirden sonra gelen koku.
koku motor kısmından gelmiyor
arabanın altından geliyor.
kokuda sanki sert bir plastiği flexi ile keserken çıkan koku gibi.
koku geldikten sonra durduğumuzda koku kayboluyor.
baskı balatadan dendi baskı balatayı değiştirdim fren balatalarını da yeni değiştirdim. fakat sorunu çözemedik arabanın performans kaybında herhangı bır azalma olmuyor koku esnasında.
fakat bir şey sürtüyorda eriyor gıbı.
son 5000 km dedir.(2 ay) sorun devam ediyor.burdakı ustalar bısey anlamadı.
bilgilerinizi bekliyorum.

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik davlumbazlarını kontrol edin sürtme yapıyor olabilir bır baska suphelı yer egzos manıfoldu dur en cok yakan erıten parcadır karter muhafazası plastıkse erıtır mesela bu gıbı muhafaza kapakları gözden gecırmek faydalı olur

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın altına eğilip baktığınızda keçelerden vs. bir yerden yağ kaçağı var mı? sızan yağ egzoz manifoltuna ulaşıyorsa orada yanar, ilginç bir koku çıkarır.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lifte kaldırıp öyle bir hareketlendirin bakalım.Mekanik bariz bir sıkıntı vs yok ise muhtemelen daha önceden damlamış olan yağ gibi pislikler ısının etkisiyle yanarak rüzgarın etkisi ile içeri giriyor olabilir.Yani yağ sızıntıları ve soğutma sistemi hortumlarında olabilecek kılcal kaçakları gözlemek lazım.Aklma gelen bunlar.

efecan1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor yagi degisiminde bi kac damla yagin motor kapagina damlamasi sonucu yaklasik bir ay bu sorunu yasadim. usta motor kapagi yagi uzerindeki yagi beziyle guzelce sildi ve sorun kalmadi :))