Zafira A Comfort Yol Bilgisayarı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sakdeniz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

sakdeniz

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba.
2004 Zafira 1.6 comfort alarak Cuma günü itibariyle aranıza katılmış oldum. Tahmin edeceğiniz üzere bu araçta son derece acemiyim. Forumda arayıp bulamadığım için bu konuyu açıyorum. Ben bu aracı uzun süre binmek için aldım. Dolayısıyla mümkün olduğunca kullanışlı hale getirmeyi amaçlıyorum.
Sorunum şu:
Aynı kasa comfort paketlerin bazılarında bilgi ekranı benimkinden daha ayrıntılı. Bende sadece saat, tarih ve sıcaklık var. Diğerlerinde anlık tüketim gibi değerler gösteriliyor. Benimkinde alt kısmında bir parça varmış da sökülmüş gibi. Oraya bant yapıştırmışlar. Ayrıca yaptığım aramalarda bu yol bilgisayarı kontrolü için sağ taraftaki kolun ucunda tuşlar olduğunu gördüm. Bende o da yok. Sağ kol sadece silecekler için. Göstergenin fotoğrafını ekliyorum. Bu fark neden kaynaklanmaktadır? Gerçek bir yol bilgisayarının altyapısı var mıdır? Yardımınız için şimdiden teşekkürler. ( Fotoğrafı saat, tarih ayarı yapmadan önce çekmiştim. Onlar ayarlanıyor. )
WhatsApp Image 2024-07-21 at 17.46.55.webp

Paylaştığınız resim yol bilgisayarına değil, bilgi ekranına ait bir resim. Yol bilgisayarının ekranı büyük boy olup tek parçadan oluşmaktadır (Vectra için olanı). Bant ile kapatılan yer ise radyo kanal bilgilerini gösteren bölüm. Yol bilgisayarı Opel'lerin her modelinde yok.

Cevabınız için teşekkür ederim. Peki sonradan takılması mümkün müdür? Dediğim gibi ilanlardaki bazı comfort paketlerde yol bilgisayarı olduğunu gördüm. Bir de arka havalandırma ızgarası ve ön orta ızgara kırık. Bunları bulabileceğim bir site var mı bildiğiniz? Epey aradım ama bulamadım.

WhatsApp Image 2024-07-21 at 17.47.15.jpeg WhatsApp Image 2024-07-21 at 17.47.16.jpeg

Cevabınız için teşekkür ederim. Peki sonradan takılması mümkün müdür? Dediğim gibi ilanlardaki bazı comfort paketlerde yol bilgisayarı olduğunu gördüm. Bir de arka havalandırma ızgarası ve ön orta ızgara kırık. Bunları bulabileceğim bir site var mı bildiğiniz? Epey aradım ama bulamadım.

Ekli dosyayı görüntüle 30818 Ekli dosyayı görüntüle 30821
Ankara'daki arkadaşım eski aracım olan Vectra B GLS'ye takmıştı. Bununla ilgili paylaşımı burada yapmıştık ama artık resimler görünmüyor. Gerekli parçaları bulduktan sonra iyi bir oto elektrikçisi montajını yapar. Zafi'raların mekanik parçaları Astra H ile uyumludur ama iç aksamını bilmiyorum

• Beğen
Tepkiler: sakdeniz
Geri