Zorunlu Trafik Sigortası

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilemiyorum. Fiyat aldığım bir sigortacı Suriye'deki olaylardan ötürü her sınır şehrinde fiyatlar böyle dedi, diğeri ise ideal yaştan uzaksınız diye dedi. İşin açığı her ikisi de tatmin etmedi. Bir nevi özelleştirmenin uygulanması fiyatları bu kadar yukarılara çekti. Sonuçta iş hükümette bitiyor bana göre...

Ben de bizim golfünkini 329 tl ye yaptırdım.Hatta ben 26 aralıkta yaptırdım , 27 sinde zam gelmiş gene .
Bu arada golfü iskenderun gümüşten aldık gelicem haftaiçinde iskenderuna teslim almaya :D
iskenderuna nasıl gelinir nerde kalınır nereler gezilir abi :D

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ben de bizim golfünkini 329 tl ye yaptırdım.Hatta ben 26 aralıkta yaptırdım , 27 sinde zam gelmiş gene .
Bu arada golfü iskenderun gümüşten aldık gelicem haftaiçinde iskenderuna teslim almaya :D
iskenderuna nasıl gelinir nerde kalınır nereler gezilir abi :D

Nasıl gelinir: İzmir'den gelecekseniz uçak en mantıklısı. Havaalanı ile arasında 40 km falan var. İskenderun'a servis var mıdır bilmiyorum. Yoksa bile önce bir Antakya yaparsınız sonra İskenderun'a geçersiniz.

Nerde kalınır: İşin açığı ben de yeni geldim sayılır. Net bir şey söyleyemiyorum ama güzel oteller vardır elbet.

Nereler gezilir:

Sahil şeridini gezebilirsiniz. Sahilde güzel kafeler var. Denize karşı bir şeyler içilebilir.

Karaağaç tarafına doğru güzel restoranlar var. Balık, kebap, mezeler v.s. oldukça lezzetlidir.

Arsuz gezilebilir. Ancak kışın oldukça ölü bir yerdir. Pek tadını alamazsınız.

İskenderun döneri yemenizi tavsiye ederim. Bol soslu derseniz daha iyi olur. :)

Petek Pastanesi meşhurdur. Lüksü seviyorsanız gidip bir şeyler yiyip içebilirsiniz.

Künefe yenilebilir. Ama Antakya'daki künefeciler daha iyi. Giderseniz orda yiyin.

- Niyeyse hep yeme içme üstüne oldu. :) Pek gezilecek yeri yok yani. :) Yiyip içip yatıyoruz burda... :D

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben çok konuştum hükümet hakkında ,iş yerime bile yazdıklarımdan dolayı bu adamı uyarın diye yazı gelmiş. :) ne diyelim durmak yok zammma devam.

bu arada cruze nasıl beğendinizmi ? bende vectradan sonra cruze aldım :) ve çok memnunum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bir şey fark etmiyor, devrolsa ne olur ki!

Sonuçta ben cebimden çıkan 295 TL'yi bilirim. Bir yıllık zorunlu trafik sigortası karşılığı 295 TL!

Bundan önce böyle değildi. Değişen nedir gerçekten merak ediyorum?

Hocam eski aracının trafik sigortasını ne yaptım? O sigortada indirim yok muydu? Eski aracının sigortasında plaka değişikliği yaptırsaydın daha hesaplı olurdu ;).

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam eski aracının trafik sigortasını ne yaptım? O sigortada indirim yok muydu? Eski aracının sigortasında plaka değişikliği yaptırsaydın daha hesaplı olurdu ;).

Savaş abi motor ve şase numarası değiştiği için devir işlemi olmuyor. sadece aynı araç plaka değişecekse devir yapılabiliyor.

yeni aracımı aldığımda emsallerine 400 lira gibi bir sigorta ücreti çıkıyor. biz 260 lira ödedik. sebebiyse araç annemin adına ve bugüne kadar kayıtlı hiç bir hasar yok 10 yılı aşkın çalıştığımız sigorta şirketinde. o yüzden indirim yapıyor sistem otomatik olarak.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Savaş abi motor ve şase numarası değiştiği için devir işlemi olmuyor. sadece aynı araç plaka değişecekse devir yapılabiliyor.

yeni aracımı aldığımda emsallerine 400 lira gibi bir sigorta ücreti çıkıyor. biz 260 lira ödedik. sebebiyse araç annemin adına ve bugüne kadar kayıtlı hiç bir hasar yok 10 yılı aşkın çalıştığımız sigorta şirketinde. o yüzden indirim yapıyor sistem otomatik olarak.

Bence sigortacılar araç sahiplerini yanlış yönlendiriyorlar. Her neyse o zaman en azından sigorta şirketinden kalan süreye ait para iadesi yapılır, hasarsızlık indirimi de aynen devam eder, burada önemli olan araç değil sürücüdür, malüm araç kendi kendine gitmiyor ;).

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence sigortacılar araç sahiplerini yanlış yönlendiriyorlar. Her neyse o zaman en azından sigorta şirketinden kalan süreye ait para iadesi yapılır, hasarsızlık indirimi de aynen devam eder, burada önemli olan araç değil sürücüdür, malüm araç kendi kendine gitmiyor ;).

sigorta ücreti iade ediliyor Savaş abi. ben CDX'e 153 lira sgorta ödemiştim 2011'de. bu yıl iptal ettik 3 ay 28 gün sigortalı kalan aracım için 100 lira geri ödeme yaptılar. hasarsızlık indirimi araç için devam etmiyor her sigorta başlangıcında yeniden başlıyor.

gözümün önünde 95 model şahine 195 lira sigorta çıktı ben sigorta işimi yaptırırken. sigortayı ucuz yaptırmak istiyorsanız araç bir bayan üzerine olsun, 40 yaşının üzerinde olsun, daha önce kayıtlı kazası olmasın ve sürekli aynı sigorta şirketi ile çalışsın.

AfterRain

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 23 Aralık'ta yaptırdım. Geçen sene 150 civarı olan sigortam bu sene 197 TL çıktı.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peder beyin 10 seneden fazladır kazası yok 170 civarı ödedi ya...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sigorta primleri bulunulan ile göre değişir İstanbul ile Ankara arasında ve bu iki büyük il ile Kırşehir arasında dağ kadar fark vardır saygılar ;)