0-3000 km rodaj sürecindekilere...

çok doğru söylüyorsun ama biz dedik diye süngeri eline alacak yıkamacı bulmak gerek. bundan önceki aracım gümüş gri idi, bende pek öyle titiz birisi değilimdir arabayı 6 ayda bir yıkatırdım.:D:D:D eşimde hiç ilgilenmezdi yağmur yağınca sevinirdik araba temizleniyor diye. hele ben göreve gidipte 6 ay falan kalmışsam araba senede 1 yıkanırdı ama şimdiki araba koyu renk hemen kir gösteriyor. Artık ayda bir yıkatırım herhalde.....:):):)

bencede koyu rengın bakımı cok zor olur :) ıstanbulda ben buldum ınsallah sızde bulursunuz:)

Gider... Ben de 1100 gösterdi. 300 km gittim. Daha hala 711 km gösteriyor az önce bıraktığımda. Ben 160 ı geçmedim yani daha zorlamadım. Araba 3050 de şuan.
Aracıma kavuştum yeniden.Ve bugün uzu yol yaptım.Depoyu fulleyince 798 gösterdi ve arttı giderek 813'e kadar.185 km yol yaptım benzin aldıktan sonra menzil 690 gösteriyır.ama bundan sonra şehir içi dolayısıyla tahminim 400 km.lerde benzin ışığı yanar:)

Opel'i seviyorumm ;)

Arkadaşlar bugün BC1 i sıfırladım ardından da 5-10 dakikalığına kontağı açık bırakıp(araba çalışmıyordu sadece teyp açıktı) bir yere kadar gittim.Döndüğümde 100km.deki yakış miktarının 7.5 ten 10 lara çıktığını ve arabayı çalıştırdığımda 10.1 10.2 10.3 şeklinde arttığını farkettim.Bir ara 8 lere inse de şu an da hala 10 larda.Opel asistance ı aradım ancak çok fazla yardımcı olamadılar.En yakın servis bize 180 km dolayısıyla gitmeden önce bir de size sorayım dedim.Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Lütfen yardım...

Geri