'07vectra vs '07honda civic ??????????

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan vectra278
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
arkadaşımda 2008 model honda civic var valla benim 2001 model vectar nın tadını vermiyor. bazen sürüyom gaz tenekesimi sürüyom ne anlamıyom. yada bana öle geliyo hani derler ya kargaya yavrusu şahin gelirmiş diye ölemi diyom kendi kendime.

arkadaşımda 2008 model honda civic var valla benim 2001 model vectar nın tadını vermiyor. bazen sürüyom gaz tenekesimi sürüyom ne anlamıyom. yada bana öle geliyo hani derler ya kargaya yavrusu şahin gelirmiş diye ölemi diyom kendi kendime.

Aynı hissi bende yaşıyorum.

valla civic kullanım zevkı super bır araba ama ses yalıtımı vasat. ayrıca 2001 vectra benımde bır arkadaşımda var arada kullanıyorum yayla gıbı araba maşallah. civic biraz daha kasıntı duruyor. ama kullanım zevkı rahat ve kolay bır araba cıvıc.

valla civic kullanım zevkı super bır araba ama ses yalıtımı vasat. ayrıca 2001 vectra benımde bır arkadaşımda var arada kullanıyorum yayla gıbı araba maşallah. civic biraz daha kasıntı duruyor. ama kullanım zevkı rahat ve kolay bır araba cıvıc.

Civic kötü bir araç değil bunu kastetmedim.hatta rakibi focustan daha iyi bence.Böyle bir yanlış anlaşılma olduysa affola...

yaşım 38 ve bir türlü şü hondayı sevemedim gitti özellikle gençler honda .honda .toyota deseniz tamamamdı neymiş vtec motor ya vtec motor ecotec var .opel hiç bir zaman kaputun arkasına 1.6 motor ecotec yazmıyor bilen bilir .opelin ürettiği ecotec honda alıp vtec yazdı ve yaptı bilen bilir doch motor kime ağit kim üretti .şimdi neymiş dochvtec.burası opel severlerin sitesi.biz hondalardan değil hondalar bizden bahsediyor.bir defa honda tamam güzel ama kısa vesafe koşucusu kısa vesafe için tamam ya sonrası...

yaşım 38 ve bir türlü şü hondayı sevemedim gitti özellikle gençler honda .honda .toyota deseniz tamamamdı neymiş vtec motor ya vtec motor ecotec var .opel hiç bir zaman kaputun arkasına 1.6 motor ecotec yazmıyor bilen bilir .opelin ürettiği ecotec honda alıp vtec yazdı ve yaptı bilen bilir doch motor kime ağit kim üretti .şimdi neymiş dochvtec.burası opel severlerin sitesi.biz hondalardan değil hondalar bizden bahsediyor.bir defa honda tamam güzel ama kısa vesafe koşucusu kısa vesafe için tamam ya sonrası...

opel ecotec yaptı sonra honda onu alıp adını vtec yaptı demek yanlış vtec dediğimiz şey dohc motordan fazlasıdır... vtec değişken subap zamanlaması oluyor ecotec motorla alakası yok...

ayrıca dohc bir motor tipidir hiç bir markaya mal edilemez üstten çift egzantirikli motoralara dohc motor denilir...

normal binek civicleride herkes type-r gibi sanıyor ama öyle bir durumda yok vti type-r onların motorları normal civiclerden farklı...

Son düzenleme:
civic dream kötü görünüyor elegance sunrooflu civic güzel vectra zaten kullanmışsın bide civic kullanmış olursun ayrıca kendini bunlarla kısıtlama güzel arabalar var çeşitlendir seçenekelr iderim ben...

ayrıca dohc bir motor tipidir hiç bir markaya mal edilemez üstten çift egzantirikli motoralara dohc motor denilir...
DOHC (üssten çift eksantrik) .... bir işletme için silindir duvarlarının soğutulmasının gerekli olduğunu buldu. ... 1867 — Alman mühendis Nicholaus August Otto ve Eugen Langen ( 1833-1895 ) ...
doch güçlendirimiş motor olarak geçiyor .Mayback ise karburatoru buldu

google amca güzel bulmuş bilgileri..fazla bilgi olmadan da hondaya taş atmayalım bir bakalım motorlarına lütfen,bilgimiz yoksa yazmayalım,ecotec nere vtec nere

Geri