2. el uçuk fiyatlar ve gerçek piyasa

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan usta...
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
haklısınız hocam ama vermıyo ıste adamlar 23.500 yazmıs 190 bınde 98 model araca adam nasıl pazarlık yapıcaksınkı bu adamla 17500 verdım 98 model masraflı araca vermedı adam

böyle ilanlara pek itibar etmeyin. adam piyasa araştırması yapmak için koyuyo . o paraya o arabayı satamaz!

Bazı araçlar altın gibi. Corolla, Astra, Focus v.s...

Bizim milletimiz ilginç. Bazı araçlar tuttu mu tutuyor. 2009'da 14.000 TL'ye aldığım Vectra'yı 2013'te 16.200 TL'ye sattım. İnanın ben bile şaşırdım.

Bugün buradaki araba pazarındaydım. 95 model bir Corolla vardı. 1.3 XE donanım olarak yalnız ve yalnızca ön camların otomatik olmasını söyleyebilirim. Satıcının başı bir dakika boş kalmadı. Gelen soruyor giden soruyor. En son birisi 10.800 TL'ye aldı aracı. Ve neredeyse yalvarırcasına. Corolla'yı gayet iyi bilirim. Fakat aşağı yukarı 20 yaşında ve bu paraya satıldı. Bazı modeller için durum bu... Astra'da bu modellerden biri. O nedenle temiz bir Astra'yı 19.000 altına bulabilir misiniz bilmiyorum!

Aciliyet yoksa bekleyin. Kış geliyor, piyasa illa ki biraz oturacaktır.

Araba pazarına dönmüş ortalık :D Abiler arkadaşlar ilanda yazan fiyatın 3-4 bin altına veren satıcıdan arabayı alırsınız, sonra aylarca sanayilerde dolaşırsınız ah arabam şöyle arabam böyle diyerekten. Astranın bu kadar tutulmasının sebebi çok fazla sorunu olmaması ve ülkemizde en çok tutulan sınıf yani C olması. İyi para iyi araba demek, arabanın piyasası ne fiyataymış pek de önemi yok. Mesela bir arkadaşıma peugeot 407 bulduk 2007 model 2.0 benzinli motor. Pek tutulmayan bir model ancak nokta boyası yok, 80bin kmde yıpranan nokta yeri yoktu 25bintl ye full + full araba alınabiliyor. Ya gider sırf piyasada iyi gidiyor diye astra alınır, veya piyasası yavaş olan ancak çok çok dolgun araçlar alınır. Benden tavsiye pazarlık payını çok tutan insandan hızlıca uzaklaşmanız.

Bende arabayı satacam. 2004 astra comfort 123.000 de. biyasa çok karışık 20000 isteyende var 25-26 bin isteyende. 23500 yazacam bakalım.

2 hafta önce 2006 model 82000 km deki Stilomu hemde hatasız idi 19 bine verdim, şimdide dizel otomatik astra düşünüyorum maks. 30 bin gibi bir bütçe ayırdım fakat bu fiyata eli ayağı düzgün araç bulamadım hala araştırıyorum.Sizce dizel otomatik astra için 30 bin iyi bi rakam değilmi? (H kasa)

2 hafta önce 2006 model 82000 km deki Stilomu hemde hatasız idi 19 bine verdim, şimdide dizel otomatik astra düşünüyorum maks. 30 bin gibi bir bütçe ayırdım fakat bu fiyata eli ayağı düzgün araç bulamadım hala araştırıyorum.Sizce dizel otomatik astra için 30 bin iyi bi rakam değilmi? (H kasa)

yaşına, km'sine, temizliğine göre değişir fiyat.

Harbiden ikinci el araç piyasasında bir uçukluk söz konusu ara ara bakıyorum da en az eski araçlar fiyatlarının üzerine 2 000 TL fazla koymuş durumda. Pes... örnek benim 94 model 10 000 TL olanını hiç göremedim.

piyasada değer kazanır kaybeder ama şu sıralar ciddi anlamda bir fırlama var. aracına göre 4-5 bin fazla isteyenler çok fazla. adam sıfır araba almış 20000 km yapmış sıfır kokusu üstünde diyo bayi fiyatı çekmeye çalışıyo.

Geri