2 parça boya

mustafa1234

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2011 bir araç almayı düşnüyorum. Aracın sol 2 kapısında çizikden dolayı boya varmış buna bağlıda 700 800 tl hasar kaydı.
Sizce bu aracı almam bana sorun yaratırmı satarken filan

boya ne gibi sorun yaratabillir ki.?
ben bizim milletimizi anlamakta zorluk çekiyorum :D
araba bu ya boyanır ezilir büzülür :D

Ağır bir kazası olmadıktan sonra, boyanın sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum. Sonuç da alırken de hatasız bir araca göre daha düşük bir fiyata alacaksınız.

Boya hiç önemli değil. Zaten sadece iki kapı. Ama yine de göstermek lazım. Boya derken kapılar değişmiş çıkmasın.

haklısınızda şöyle bi düşündüğünüzde 2 kapı boyalı denince cok büyük duruyor insanın gözünde sanki arabanın bi yanı komple gitmiş gibi

ben de bi aracımda sol iki kapıyı boydan boya çizip boyatmıştım mesela..başka hiç sorun yoktu :)

Önemli olan bana göre boya yada kapının değişmesi değil. Önemli olan aracın ana aksamlarında eğiklik olmasın gerisi çok önemli değil.

Bir kaportacı abimiz derki; değil dıştan boya bazı parçalarda değişimde bile sorun yaratmamak lazım. Mesela çamurluk 3 vidayla 2 dakikada sökülür ve takılır der. Asıl önemli olan iskelet, şase kısmı der. ama hepimiz o kadar para verdikten sonra en temizini haklı olarak arıyor ya da alıyoruz.

Boya işlemi düzgün yapılmışsa, renk tutmaması, portakal kabuğu kıvamı görünüm gibi sıkıntılar yoksa hiçbir sorun çıkarmaz.
İyi bir kaporta ustası görsün veya servise gösterin. Boyama hatası yoksa, hiç sorun etmeyin.

Ekleme : Çizik boyası denmiş ama. Her ihtimale karşı kapı menteşelerinde oynama, kapı ayarında bozukluk olup olmadığına da baktırın. Ola ki, sert bir darbeden dolayı boya yapılmıştır.

Boya işlemi düzgün yapılmışsa, renk tutmaması, portakal kabuğu kıvamı görünüm gibi sıkıntılar yoksa hiçbir sorun çıkarmaz.
İyi bir kaporta ustası görsün veya servise gösterin. Boyama hatası yoksa, hiç sorun etmeyin.

Ekleme : Çizik boyası denmiş ama. Her ihtimale karşı kapı menteşelerinde oynama, kapı ayarında bozukluk olup olmadığına da baktırın. Ola ki, sert bir darbeden dolayı boya yapılmıştır.

Haklısında resimleri var çizik olduguna dair

Geri