20 tl ye 75 km :)

kesinlikle doğru. millet çevre yolunda 80-90km süratle gittiğini şehir içi değerlerine ekliyor. biz burda 3. vitese geçebilirsek dua ediyoruz... birde yapılan yol az olunca benzin sarfiyatıda cabası...

aksaray'da benim aldığım yerde (BP) gaz 2,36 lira. ankarada 2,61 lira mı? :eek:

Hayır 2,16

dogurudr ben yakmaz demedim fakat şaşırdım...ama ankaranın aksaraydan su acıdan bi faydası var araçla yine ankara içinde 90 100 km basarsın ama aksarayda en fazla yapabildigin şehir içi 50 km oda insanlar ve araçalrdan fırsat bulursan...yani demek sitedigim bizim burda dur kalk cok fazla ve gidecegin yer en fazla 2-3 km mesafade...tabi kullanmadan kullanmayada fark var...

estafurullah üstad.

ankarayı bilenler için izah edeyim. yaptığım günde 46 km(23 gidiş 23 geliş) 23 km lik gidiş güzergahımda 12 tane ışık var. hep yeşile denk gelemiyorum malesef. çevreyolunu kullandığım zamanlarda sürat yaptığım için farketmiyor.

Öyle burda.
Hatta geçen ay 2.09 2.11 den alıyodum ne güzel.

yakıtla ılgılı bende bısey soylım ankarada eskısehır yolu uzerındekı shellde gaz 2.42 herhangı shellde 2.29 bu nası bı olay ya ...

bu arada bnm araba 30tl 175 km yapıyor =)) 1.2 corsa d lpg :D

O eskişehir yolundaki opisin shell'i de ondan...
Heryerden vuruyolar voleyi vatandaşa. Çok şık ve güzel istasyon ancak hep 20 25 ykr fazla diğer istasyonlardan...

bugün akşam üzeri yoldan geldim :)

19,..lt yuvarlak olarak 20 litre gaz ile 260km şehir dışı.

Son düzenleme:
bu arada zaten pahalı aldığım lpg ye zam gelmiş. 2.54 olmuş ya ne bu

merhabalar arkadaslar vectra b 2000 motor arabam suandda sehirici kullanımda tam 75 km yaptı 20 tl lilik gazla sırf sehirici ve normal kullandım devir 2500 lerde degisti hiç de tasarrruf yapmadım sizce nasıl bunda 1 ay önce 300 krs yakıyodu ama bu ay baya düstü nedense :) vectra b kullanan arkadaslar ne kadar yaktıklarını yazarlarsa kmde sevinirim alcaklarada fikir olur ama lütfen litre deilde kurus olarak yazsınlar ):)
arkadaşım bende 1.8gl vectra a kasa var,alalı 4-5 gün oldu aldığım gün deposunu doldurdum bu günde gazın ışıkları ful göstermesine rağmen üzerini tamamladım.160 krş.yakmış.ve inanamadım bende başka bir yere bu konuyu soru olarak yazdım,bu yakıt sizce normalmi.?şahinin bile 300 krş.dan aşağı yakmadığını göz önüne alırsam bence bu işte bir iş var.fikri olan varsa banada yardımcı olun.yok bu yakıt bu motorda bu araca normalse bu arabayı ölene kadar satmam.

Geri