2001 vectra comfort ABS varmı yok mu?

izmrlix

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 opel vectra 1.6 comfort aldım full olduğunu biliyordum. Yanlız yeni aldıgım araçta kontak açtığımda abs lambası falan yanmıyo sigorta kutusuna baktım orda yeri ve sigortsı takılı ama frene bastığımda abs den eser yok kayık gibi kayıp gidiyor bide frenim çok sert kullanan veya konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım ederlerse çok sevinirim teşekkürler.

izmrlix

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bağlatçam da şuan yozgat çekerek ilçesindeyim burda opel servisi değil opelden anlayan bile yok :( izmire dönünce artık serviste bilg. bağlatçam bakalım ne kadara patlıcak :(

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
var...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Abs beyni bozuktur, adam da anlaşılmasın diye ampülünü sökmüş, patlak olanı takmış olabilir. Tech2 ye bağlayın bakalım beyne girecek mi. Ayrıca Tc düğmesine basın bakalım ışığı yanıyor mu?

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abs beyni bozuktur, adam da anlaşılmasın diye ampülünü sökmüş, patlak olanı takmış olabilir. Tech2 ye bağlayın bakalım beyne girecek mi. Ayrıca Tc düğmesine basın bakalım ışığı yanıyor mu?

maalesef satıcılar böyle kurnazlıklar yapabiliyor. göğüsten lambayı söküyolar patlak takıyolar vs. abs ışığını kör ediyolar. makine ile çıkar sorun ortaya.
2001 comfortlarda tc yok diye biliyorum. yada bilmiyorum nerede tam olarak :confused:

AlicanNalbat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
umarım abs beyninde sorun yoktur

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de abs beyninde sorun var. ankarada tamir eden yerler varmış. ben tamir ettirmeyi düşünüyorum. sizde sorunu belirleyip tamir veya değişim için araştırmalara başlarsınız.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 opel vectra 1.6 comfort aldım full olduğunu biliyordum. Yanlız yeni aldıgım araçta kontak açtığımda abs lambası falan yanmıyo sigorta kutusuna baktım orda yeri ve sigortsı takılı ama frene bastığımda abs den eser yok kayık gibi kayıp gidiyor bide frenim çok sert kullanan veya konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım ederlerse çok sevinirim teşekkürler.
Niye aracın kaputunu açıp abs bloku varmı yok mu diye bakmıyorsun? önden sağ tarafta fren merkezi altı aku solu altında abs bloku olur üzeri siyah plastik kaplı ABS yazılı ve 4-5 metal boru çıkan parça sonuçta...
yanlış anlama kalbini kırmak için demedim en kolay ve basiti bu
images

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benimde merak ettiğim aracı kaça aldınız ? genelde piyasa fiyatının altında aldım diye sevinen arkadaşlarımızda olmuştur. fakat sonradan bu tip problemleri yaşayınca aslında aracı pahalı aldığımızı anlarız.... motorda abs sisteminde ve bir çok akla gelmeyecek ve para tutacak sıkıntılar olur. umarım sizinki sadece abs problemidir. beyin arızalı ise 300 -500 tl arası yapılır.