2001 vectra comfort ABS varmı yok mu?

izmrlix

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. abs hiç aklıma gelmedi aracı kullandım ama farketmedim sonradan uzun yola çıktığımda önüme araç çıktı acı fren yaptım ve abs den eser yok o anda anladım geç oldu. Fiyatına gelince 19,5 istedi 4 saat pazarlıktan sonra 17.5'a aldım TC yok (antipati sistemi dimi) ama patinaj yapacak kadar yüklendigimde titreme yapıo sanki tc varmış gibi araç biraz aceleye geldi bayramdan önce aldım servislerde açık deildi kumar oynadım galiba kaybettim :( bu kasanın hastasıyım heralde ondan gözüm bişey görmedi. Ama abs sorunu yüzünden çok üzüldüm kasa ve motor çok güzel yakıtı da hoşuma gitti. heralde fena kazık yedim bu benim ilk arabam... ampul sökmek falan çok adilik ya gerçekten söylese arızalı oldugunu ben yine alıcaktım en azından haberim olurdu böyle süpriz gibi ortaya çıkması kötü oldu. yozgat çekerek ilçesine en yakın opel servisi nerde bilen var mı?

izmrlix

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Niye aracın kaputunu açıp abs bloku varmı yok mu diye bakmıyorsun? önden sağ tarafta fren merkezi altı aku solu altında abs bloku olur üzeri siyah plastik kaplı ABS yazılı ve 4-5 metal boru çıkan parça sonuçta...
yanlış anlama kalbini kırmak için demedim en kolay ve basiti bu
images
Estağfurullah kırılmadım sadedce kendime kızdım nası böle bi hata yaptım die Malesef araca bakarken farketmedim abs arızasını ben daha çok kasaya bakmıstım kaza bela var mı die kapı içleri direkler podyeler (podye böle mi yazılıo bilmiyorum) çok temizdi motor saat gibi çalışıyo 185 binde araç bakımları yapılmış içi tertemiz hiç yıpranmamıs ilk sahibinden aldım.

izmrlix

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aldığım araç budur

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    19.4 KB · Görüntüleme: 33
  • opelim.jpg
    opelim.jpg
    19.4 KB · Görüntüleme: 29
  • opelim2.jpg
    opelim2.jpg
    18.9 KB · Görüntüleme: 25
  • opelim3.jpg
    opelim3.jpg
    19.4 KB · Görüntüleme: 26
  • opelim4.jpg
    opelim4.jpg
    19.6 KB · Görüntüleme: 24

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle comfortlarda antipatinaj yok ve abs yüzde 90 var.birde cihazla baktıktan sonra ampul patlakmı değilmi anlarsınız moralinizi bozmayın ama abs de sorun varken araç size bilerek satılmış büyük ihtimalle şu var tabi eski sahibi de bozuk olduğunu bilmeden kullanmış olabilir(bir tanıdığım aracında cruise control olduğunu 2 yıl sonra öğrenmişti).abs sorunu comfortlarda kronik gibi ama beyin tamiri 200-300 tl yapıyorlar

Son düzenleme:

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Niye aracın kaputunu açıp abs bloku varmı yok mu diye bakmıyorsun? önden sağ tarafta fren merkezi altı aku solu altında abs bloku olur üzeri siyah plastik kaplı ABS yazılı ve 4-5 metal boru çıkan parça sonuçta...
yanlış anlama kalbini kırmak için demedim en kolay ve basiti bu
images

:good::good:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
niye dert ediyorsunuz ki. kuzenimler bana bir vectra c söylediler arabayı 25.500 alıyoruz 2004 elegance 1.5 parça boya var dediler.bende ya o arabanın km orjinal değildir dedim baktırdık falan dediler aldılar .1 hafta sonra araba sinek ilacı gibi bembeyaz duman attı 1.500'den fazla para harcadılar arabanın motor bitmiş. sizin aracınızda motorda sorun yok kasasında sorun yok. abs denilen sistemi taş çatlasın 500 tl halledersiniz. takmayın bence...

muratak1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de 2001 comford var. Bu araçlarda ABS var.(Bu modellere ABS kronik hastalık) Benim ABS de arızalı. Opcom a baglattığımda ''Sol abs sensörü kısa devre veya devrede açıklık mevcut'' hatası veriyor. Aracı çalıştırmadan kontağı çevirdiğinizde ABS ışığı yanmıyorsa lamba patlaktır. Ayrıca toprak yolda 30-40 km hızda frene sert bastığınızda fren pedalından tak tak diye ses geliyorsa ABS çalışıyor. Vectra b comfortlarda T.C yok. Yetkili serviste sıfır ABS beyni 2400 Tl. Çıkmaları 400-600 tl arasında. Tamiri 200-500 tl arası.