2004 OPEL MERIVA NJOY+SP Vs 2008 HONDA CIVIC ELEGANCE?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan BL@DE
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aracın manuel değil mi arkadaşım?

Neyse ne sana olmayan ESP ile mutluluklar dilerim EPS ile ESP'yi birgün karıştırmamayı öğrenirsin umuyorum.

of of of konu patlamış! Bence en başından beri civic merivayı tercih etmem! Tabiiki bence!

ESP ve EPS(elektro servo direksiyon) merıvada standart olarak var zaten civic ve corollada bulunmayan ASR de merıvanın artısı merıvanın bu yönden hiç bir eksiği yok artıları mevcut ayrıca araç 1300kg lık ağırlığı ile yola çok iyi yatıyor ve şartlar ne olursa olsun asla savrulmuyor test aracı yeni civic sedan vardı hondada test sürüşü yaptım ve arabanın virajlarda kademeli olarak önce önden sonra arkadan savrulduğunu gördüm ama emp gibi bazı kör fanatikler halen neyi savunuyorlarsa anlamıyorum civic savrulmuyormuşta merıva yolda sekiyormuş giderken az kalsın bir yere girecekmiş:kop: yapmayın bu kadarda olmaz atıyorsunuz ölçülü atın bari:D 1300kg lık merıva sekiyorda 1200kg lık şişirilmiş civic ve corolla sekmiyor akıl var mantık var:) merıvaya böyle bir yorum yapan kişi ya hiç binmemiş ya da kör fanatizm yaparak kendini tatmin ediyor:D malzeme kalitesine gelincede merıva özelliklede türkiyede üretilen civic sedandan kıyaslanmayacak kadar üstün malzeme kalitesine sahip başka diyecek söz bulamıyorum herşey ortada ben civici eledim merıvada karar kıldım civic merıvaya göre berbat performanssız,sağlam olmayan,malzeme kalitesi sıfır olan,yol tutuşuda berbat olan bir araba benim gözümde kim ne derse desin bu kararım değişmeyecek benim gözlem ve fikirlerim bu çünkü vede bunları belirtmede özgürdüm ve belirttim ben kararımı verdim ve merıvada kaldım ve civic karşısında merıvamın kıymetini dahada iyi anladım tartışıp uzatmaya gerek yok zevkler ve renkler tartışılmaz herkez seçim yapmada özgürdür konu kapatılabilir artık

saygılar...
Maşallah fizik kuralları. Ağır aracın virajda ya da yolda güvenli olması gibi bir durumdan söz edilemez ağırlığın merkez kaç kuvvetine etkisi vardır yani basit bir deney yapın alın elinize bişey biri diğerinin iki katı olsun ve yüksekten bırakın bakalım önce yere hangisi düşecek.
Ağır aracın fren mesafesi uzar
Lastik ebatları aynı kalmak koşulu ile ağır aracın lastikleri virajda daha fazla esner bu da yol tutuşu etkiler.
Ayrıca kim ne derse desin benim kararım değişmeyek demişsiniz konuyu niye açtınız o zaman bize fikrimizi soruyorsunuz sonra da boşa konuşmayın zaten benim fikrimi değiştiremezsiniz gibi bir durum çıkmış ortaya.
Performans konusunda birşey eklemek istiyorum kendi yazdıklarınızla çelişiyorsunuz meriva 1300 kg civic 1200kg(siz yazmışsınız) civic in hp si merivadan yaklaşık 20 hp daha fazla üstelik daha hafif tork değerleri yaklaşık varın yorumu siz yapın hangisi daha performanslı

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri