2004 OPEL MERIVA NJOY+SP Vs 2008 HONDA CIVIC ELEGANCE?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan BL@DE
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
hocam civic lerin içine çok ses aldığı söylenior.doğrumu bilmem.
Evet öyle söylenir bende öyle düşünüyordum bu gune kaadar hiç opel kullanmamıştım, Astra almaya karar verdiğimde bir deneme sürüşü yaptım astra h ile aynı parkuru önce kendi aracımla geçtim sonra astra ile sonra tekrrar kendi aracımla geçtim bana astra daha sesli geldi açıkcası hayal kırıklığına uğradım.

yeni civic sedan önceki kasa civiclerden çok daha fazla ses alıyor içine süspansiyonu baya sert yol seside çekilecek gibi değil bir önceki kasa civiclerede çok bindim son kasa civiclere göre çok daha konforlular yani Yalçın KARA üstadım senin kullandığın civic bence son çıkan civicten çok daha konforlu yeni civic sedanı bir sürmeni tavsiye ederim konforun senin araca göre çok kötü olduğunu ve astradanda kötü olduğunu daha iyi anlayacaksındır...

saygılar...

arkadaşlar cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim cıvıcı sırf motoru için beğendik 125hp diye ama yaptığımız test sürüşüylen 125hp nin sadece sözde kaldığını gördük herkez merivaya çamur atar çoğu yerde ama kimse merivadaki motor performansını bilmiyor:( şu ana kadar yeni honda cıvıc sedan,megane 2 sedan,yeni scenic sürdük test ettik bu arabaların hepsi 1.6 16V motora sahipti ve sözde hepsi 115hp/125hp gibi uçuk değerlere sahipti ama hepside sözde kaldı 1.6 16V 105hp lik merivanın gazına dokunduğunda arabanın kendini ileriye atması gaz pedalındaki o tepkiyi hiç birinden alamadık opel gerçek değerler verdiğini diğer çoğu japon/fransız markalarının salladığını böylece anlamış olduk millet değerlere kanıp opelin motoru güçsüz hp az sanıp gidip 125hp/124hp gibi sallama değerlere kanıyor hele scenic tam bir fiyasko idi motor performansı konusunda meriva kendi sınıfının en atak performanslı motoruna sahip araba buna inanmayanlar 1.6 16V motora sahip merivayı bir sürsünler 1300kg lık o ağır kasayı nasıl hiç zorlanmadan çoğu sedan binek otomobil olan sözde 125hp lik güce sahip olan arabalara nasıl kafa tuttuğunu görsünler merivayı bilip bilmeden küçümseyip opelden dışlayıp kalitesiz çirkin tipsiz bir araba konumuna sokup karalayanlara anlam veremiyorum bir türlü hiç binmişlermi? sürmüşleri? merivayı 170km hız ile tekeri aşan derecede yağmurda yatırıp kaldırıp arabanın en zorlu virajlarda o yüksek yapısına rağmen nasıl o suyun virajın içinden engel tanımayarak geçip yolu yarıp gittiğini görmüşlermi acaba? hıh:hıh: birde merivanın bu zorlu yolda hava koşulunda içinden zorlanmayarak çıktığı duruma o civiclerlen corollalarlan girsin bir babayiğit bakalım görsün o japon arabalarının nasıl savrulduklarını meriva nede olsa bir opeldir arabanın içine bindiğinde verdiği güven hissi yol tutuşu konforu en ufak bölmesinin bile kalitesi en ufak parçasına verilen önemi tipi çizgileri dıştan benim o doyamadığım agresif saldırgan tipi ve çizgileri bir opel klasiğidir:rock meriva tipsiz değil benim gözümde yeni civic sedan/megane 2 sedan/yeni scenic gibi daha bir çok araçtan çok daha tipli tipine hastayım ben onun beyaz gülüm benim:) meriva performansız değil bence yeni civic sedan/megane 2 sedan/yeni scenic den çok daha performanslı 1.6 motoru beş çeker:rock vede meriva test ettiğimiz bu üç arabadan çok ama çok daha kaliteli gerek iç malzeme kalitesi olsun gerek mekanik olsun gerekse kasasının sağlamlığı dayanıklılığı olsun her açıdan üstün:good: opel meriva ile kaliteyi konuşturmuş gerçekten nede olsa oda bir opel:rock bu araba macerasından sonra merivamızın değerini anladık ve 2004 model olmasına rağmen daha 17.000km de doğru dürüst binilmemiş sıfırdan farksız anca garajda süslük durduğu için:) çok sevip beğendiğimiz için değişmemeye karar verdik:good: sizlere tavsiyem merivaya bir binin sürün arkadaşlar şöyle 1.6 cosmo donanımlısını falan eğer merivanız yok ise ondaki ferahlığı yüksek oturuşu konforu kendi arabanızda bulamayıp meriva almaya karar vereceksiniz:good: görüşmek üzere...

saygılar...

Neymiş bu meriva benim meriva diye sürdüğüm şahin felandı herhalde! Civic, Megane vs. hepsinden daha atak diyosun! Ne ataklığı bildiğin eşek meriva 130'a çıkınca seviniyorsun arabada, ne yol tutuşmu o öyle ben bir ara 140-150km ile giderken artık saçma suçma sekmesinden dolayı bir yere giricez diye çok tırsmıştım.

Meriva sınıfına göre güzel araba, alınma oranı en yüksek araçlardan biri ama sen kalkıp megan 2, civic, corolla, scenic'den bu araba daha performanslı, daha iyi yol tutuyor dersen diğer arabalara ya hiç binmedin yada hiç arabadan anlamıyorsun derim.

Tamam herkes opeli seviyor, beğeniyor, onun için burdayız zaten ama kaldırıp fanatiklik yapıp, atıp tutmayla olmuyor bu işler. Yiğidin hakkı yiğide;)

Neymiş bu meriva benimNe ataklığı bildiğin eşek meriva 130'a çıkınca seviniyorsun arabada, ne yol tutuşmu o öyle ben bir ara 140-150km ile giderken artık saçma suçma sekmesinden dolayı bir yere giricez diye çok tırsmıştım. meriva diye sürdüğüm şahin felandı herhalde! Civic, Megane vs. hepsinden daha atak diyosun!
Meriva sınıfına göre güzel araba, alınma oranı en yüksek araçlardan biri ama sen kalkıp megan 2, civic, corolla, scenic'den bu araba daha performanslı, daha iyi yol tutuyor dersen diğer arabalara ya hiç binmedin yada hiç arabadan anlamıyorsun derim.

Tamam herkes opeli seviyor, beğeniyor, onun için burdayız zaten ama kaldırıp fanatiklik yapıp, atıp tutmayla olmuyor bu işler. Yiğidin hakkı yiğide;)
merıvayı kötülemek için sana honda,renault veya toyota paramı veriyor? bu kadarda karalanmaz bir araba kardeşim arabadan anlamayan biride sensin ayrıca hemde o araçlara defalarca bindim ve sürdüm sana yalan borcum yok birşey bilmeyip burada fanatiklik yapıp atıp tutanda sensin ayrıca:mad: o civicleri,corolları ve meganeleri araba değilde sanki uzay aracıymış gibi poh poh layan sizlersiniz insanları yanlış yönlendirmeyin eminim merıvayı hiç sürmemişsindir merıvanın yol tutuşu mükemmeldir bunu kimse inkar edemez o metelediğin araçlardanda kat kat üstündür civic virajlarda savrulup gezerken merıva banamısın demiyor asıl merıvayı hiç kullanmadan atıp tutan sensin çok iyi belli oluyor:mad: 130 a vurdumu ibre seviniyormuşuz git 1.6 megane,civic,corolla ne bulursan kapıştır bakalım kim daha atak ve performanslı civic 125hp demiş araba resmen gitmiyor ölü gibi gaza dibine kadar basacanki gitsin meganede aynı şekilde kamyonet nedense ama iş hp sallamaya sıra geldimi iyi atıyorlar:kop: git merıvayı sür öyle yorum yap derim kıskanıpta karalamaya gerek yok:rolleyes:

merıvayı kötülemek için sana honda,renault veya toyota paramı veriyor? bu kadarda karalanmaz bir araba kardeşim arabadan anlamayan biride sensin ayrıca hemde o araçlara defalarca bindim ve sürdüm sana yalan borcum yok birşey bilmeyip burada fanatiklik yapıp atıp tutanda sensin ayrıca:mad: o civicleri,corolları ve meganeleri araba değilde sanki uzay aracıymış gibi poh poh layan sizlersiniz insanları yanlış yönlendirmeyin eminim merıvayı hiç sürmemişsindir merıvanın yol tutuşu mükemmeldir bunu kimse inkar edemez o metelediğin araçlardanda kat kat üstündür civic virajlarda savrulup gezerken merıva banamısın demiyor asıl merıvayı hiç kullanmadan atıp tutan sensin çok iyi belli oluyor:mad: 130 a vurdumu ibre seviniyormuşuz git 1.6 megane,civic,corolla ne bulursan kapıştır bakalım kim daha atak ve performanslı civic 125hp demiş araba resmen gitmiyor ölü gibi gaza dibine kadar basacanki gitsin meganede aynı şekilde kamyonet nedense ama iş hp sallamaya sıra geldimi iyi atıyorlar:kop: git merıvayı sür öyle yorum yap derim kıskanıpta karalamaya gerek yok:rolleyes:

Ben fanatik olsam sadece bir modeli överim ama fark ettiysen bahsettiğin bütün araçlar senin aracından üstün meriva evet iyi tutuyor ama sınıfına göre iyi tutunuyor o saydığın araçlara göre yol tutuşu kötü! Performansı kötü ben Opel'in meriva neredeyse bütün modellerini sürdüm zafira, meriva, vectra, astra. Benim kimseyi kıskandığım felan yok sen fanatiklik yapıyorsun Allah bilir bu araçalrın hiçbirine binmedin, sürmedin gitmiyor diye bahsettiğin araçlar Meriva'dan çok çok daha performanslı araçlar açar en azından teknik verilere bakarsın! Aradaki büyük farkı görürsün. HP olarak salladıkları felanda yok o araçlar gerçekten söyledikleri güçteler!

arkadaşlar ne güzel diyorsunuz o öyle şu böyle diye! Bl@de in merivası var ve o mutlu ou bu konuda kendi haline bırakıp gitmiştimki konu yeniden ateşlenmiş!

Bu arada size bir tavsiye sıfır araçlarda hp yanında şanzıman dişli oranınada bi bakın derim ben!

Corollayla merivayı da asla kıyaslamayın!

93 modeli bile 10 kat iyidir!

Kendi arabası tabiki kendisine çok iyi gelicektir çünkü kendi arabasıdır. Ama öz eleştri yapabilmeli böyle demesi o aracı çok iyi yapmaz.

Açık yazıyorum 2006 kalos HB 1.4 SX kullanıyorum. Araç seçimini yapamadım aile diretmesi sonucu alınmış bir araçtı.

Şimdi alıcak olsam hiç araba almam çok daha iyi. Saç kalınlığı çok ince kaputa otursanız göçüyor, iç kalitesi yok çok düz ve basit, direksiyonu çok büyük, virajlarda çok yana yatıyor, ani ağırlık değişiminde arkasını bırakıyor, bagajı küçük, alışamazsanız çok fazla yakıyor alıştığınızda makul bir tüketimi var ama asla az değil.

İyi yönü yok mu var ferenleri fena değil, iç hacmi büyük 183 boyundayım ve 95kg yim koltuk sona çok yakın duruyor ve sırtlık baya yatık ona rağmen arkama çok rahat birisi oturuyor, performansı 94HP bir araba için yeterince iyi, donanıma göre fiyatı uygun.

Ben bunları açık açık yazıyorum. 23-24 bine 0km araba alıcak tanıdıklarımada açıkca söylüyorum almayın, alınacak araba değil diye ben bu eleştriyi yapabiliyorum başkalarıda yapabilir. Şimdi o arkadaş Merivasını satsın Corolla, Megan alsın Meriva'nın kötülemediği yönü kalmayacak!

Corolla emrah özellikle euroncap te izlemeni tavsiye ederim! Tabi o öz eleştiri çok önemli bende corsa b sahibiyim araç herşeyiyle çok güzel ama manevrası o kadar kötüki anlatamam! süspansiyonlarda öyle.. Merivayı şirkette kullanıyorum inan 2 tanesine 1 tane corollayı değişmem!

yönetici arkadaşlar konuyu kapatmanızı rica ediyorum daha fazla uzamadan...

yanlız corolla cidden euroncap müthiş bir performans gösterdi.güvenlik 5 yıldız,çocuk güvenliği 4,yaya güvenliğindende 3 yıldız almayı başardı.yani acayip güvenli bir araç.ama arabanın tipi hepsinin üstünü örtüyor:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri