2012 astra III Tüp uyumlu değil diyorlar bilgisi olan lütfen yazar mı ?

Servis sallıyo yok öyle bişey.
A16XER, 12" classis 3, landi evo (size omegas plus tavsiye ederim) 8binde taktırdım bi 8binde lpg ile yaptım sıfır problem. forumlarda da o kadar zamandır subap eritme mevzusuna denk gelmedim. Ha şehir efsanesi tuttu diyelim landi nin verdiği süreç içinde ( 2yıl veya 100bin süresince) motorda lpg gören yerlerde oluşan sorunla -şartlar hala aynıysa tabi- garanti kapsamında değişir. landi nin motor garantisi bittikten sonra subap erimesiyle karşılaşırsanız da çelik subap değişimi özelde 1000-2000lira arası..
lpg montajından sonra, bayinin kafasına göre biz taktırırsak bozulmaz demesine aldırış etmeden motor garantisinin sonlanacağını unutmayın. ha aracın elektroniğinde sorun olur gidersiniz lpg den oldu diyemezler tabi diğer aksam garantilerini etkilemez ama motora garanti vermez opel.
İyi araştırın hesaplayın yıl boyunca yaptığınız km bunlara değiyorsa düşünmeyin sonuçta araç orta direk arabası benzinle kullanan sayısı az forumlarda lpgli kullanıcıları mevcut araştırın bakın..

en fazla subap değiştirirsiniz. 1000 1500 lira arası. 1000 lirada lpg desen 2000 liraya lpg'li olursun...

Servis sallıyo yok öyle bişey.
A16XER, 12" classis 3, landi evo (size omegas plus tavsiye ederim) 8binde taktırdım bi 8binde lpg ile yaptım sıfır problem. forumlarda da o kadar zamandır subap eritme mevzusuna denk gelmedim. Ha şehir efsanesi tuttu diyelim landi nin verdiği süreç içinde ( 2yıl veya 100bin süresince) motorda lpg gören yerlerde oluşan sorunla -şartlar hala aynıysa tabi- garanti kapsamında değişir. landi nin motor garantisi bittikten sonra subap erimesiyle karşılaşırsanız da çelik subap değişimi özelde 1000-2000lira arası..
lpg montajından sonra, bayinin kafasına göre biz taktırırsak bozulmaz demesine aldırış etmeden motor garantisinin sonlanacağını unutmayın. ha aracın elektroniğinde sorun olur gidersiniz lpg den oldu diyemezler tabi diğer aksam garantilerini etkilemez ama motora garanti vermez opel.
İyi araştırın hesaplayın yıl boyunca yaptığınız km bunlara değiyorsa düşünmeyin sonuçta araç orta direk arabası benzinle kullanan sayısı az forumlarda lpgli kullanıcıları mevcut araştırın bakın..

Çagrı zaten A..XER motor kodlu araclar fabrıka cıkısı LPG lı sekılde satılıyor anladıgım kadarıyla , kıtapcıkta bıle oyle yazıyor baksana , kaldı ki ortalıkta A14LET ler mı ararsın hepsı 2-3 yıldır sorunsuzca kullanmakta , subap erımesi olayı , bu hiçbir işe yaramayan yaglama sistemini satma çabasından başka birşey degıl bence.... Dedıgın gıbı sadece şehır efsanesı...

Hocam A16XER2 olarak motor kodu aracımın eklediğiniz ftografta xer olan benzin/lpg yazıyor anlamadım bu işi

Abıcım manısadaymışsın :) Git 3. sanayi Ege Otogaza 1.000 TL ye atiker akıllı kitini taktır , ne arıza ısıgın yansın ne montajdan basın agrısın :)

Bilgileriniz için cok tesekkür ederim, :tesk:

Landi yağlama sistemli 1.800 + 160 sigorta, nasipse önümüzdeki hafta taktırıyorum izmir/bornova olgun lpg.

Bilgileriniz için cok tesekkür ederim, :tesk:

Landi yağlama sistemli 1.800 + 160 sigorta, nasipse önümüzdeki hafta taktırıyorum izmir/bornova olgun lpg.

hadi hayırlısı olsun, montaj yaptıracagınız yeri iyi arastırınız yalnış veya hatalı montaj sızı aracınızdan sogutabilir ;)

2012 astra classic3 sedan aracıma brc taktırdım 8 bin km dir rahat rahat biniyorum. ilerde oluşabilecek risklere karşı 3 yıl motor sigortası yaptırdım. bu arada bana landirenzo da brc de yağlamaya gerek yok demişti. tabi siz bilirsiniz :)

Aracın Lpg ye uyumlu olup olmadığını yurt dışı kaynaklı prıns firmasının aşağıdaki linkinden öğrenenebilirsin. Malesef ülkemizde müşteri odaklı firma olmadığından hepsi takarız hiç bişey olmaz diyo

Cars

en fazla subap değiştirirsiniz. 1000 1500 lira arası. 1000 lirada lpg desen 2000 liraya lpg'li olursun...

Yok be fatih subap değişimi öyle pahalı bişey değil inan ki. En kralından alacak olsak 200 avroya DBILAS marka performans çelik subaplarını alırız, sponsorlarımızdan ümit abide vardır onlardan. Silindir kapak contası 80-100 etse işçilikle ancak 1000 lira edecek, neticede hidrolik iticili cartcurtlu bir sistemi var ecotec motorların subap ayarını kendi kendine ayarlıyor, işçilik maliyeti düşük olacaktır. Subapları da standart bir çelik subap seti olarak alırsak oh mis :D

bu yağlamalı sistemin tamamen ticari bir olay olduğunu okumuştum biryerde ama nerde olduğunu hatırlamıyorum. subapları soğutmak amacıyla diye atlıyoruz ama prinstede gümleyen insignialar falan biliyorum. safranboluda ustalar bilgisiz bu konuda biraz :D ben adama akıl bile vermiştim adama komple motor geçireceklerdi yoksa. yani 1800 ona vereceğime atiker taktırırım. bir sorun oluncada subapları en fazla 1000 liraya değiştiririm ömrü billah kafam rahat eder....

Geri