2013 Corsa 1.2 LPG takılır mı?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Engidu
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bu arada ben farklı bir şey sormak istiyorum aracınız easytronic mi? Bende aynı aracı İstanbul'da kullanıyorum ama tüketim değerlerim biraz daha aşağıda. Vites değişim aralığınız nedir?

Aracım manuel vites. Genel olarak 2500 devir civarında vites değiştiriyorum. Düz yolda kabaca;
30-40 arası 3'e
50-60 arası 4'e
70-80 arası da 5'e atıyorum.

Çok sakin araba kullanırım. Nadiren arabayı zorlarım. Günlük 45 km yolum var. Kabaca 10km'si orta yoğunlukta sokak arası denilebilecek bir bölümde. Kalanı Tem yolu. Zaman zaman trafik zaman zaman boş. Boş olduğunda 100-110 arası kullanıyorum.

Aracım manuel vites. Genel olarak 2500 devir civarında vites değiştiriyorum. Düz yolda kabaca;
30-40 arası 3'e
50-60 arası 4'e
70-80 arası da 5'e atıyorum.

Çok sakin araba kullanırım. Nadiren arabayı zorlarım. Günlük 45 km yolum var. Kabaca 10km'si orta yoğunlukta sokak arası denilebilecek bir bölümde. Kalanı Tem yolu. Zaman zaman trafik zaman zaman boş. Boş olduğunda 100-110 arası kullanıyorum.
Eyw abi sağol hemen hemen aynı deperler ama zannediyorum senin sokak arası kullanım aralığın uzun olduğundan değerlerin biraz daha yukarıda kalıyor...

Eyw abi sağol hemen hemen aynı deperler ama zannediyorum senin sokak arası kullanım aralığın uzun olduğundan değerlerin biraz daha yukarıda kalıyor...

Abi illa hesaplattıracaksınız bana :P

80 TL ye izmirde fulledim LPG yi , 490 KM oldu hala gidiyor :) Ne zaman biter allah bilir , 80 kusur KM si şehırıcınde ;)
Izmırden gelırken de korkmadan basarak geldım :)
:rakir::rakir::rakir:
Daha ne olsun , nazar degmesin...:cool:

80 TL ye izmirde fulledim LPG yi , 490 KM oldu hala gidiyor :) Ne zaman biter allah bilir , 80 kusur KM si şehırıcınde ;)

Kardeşim Süper değerlerde ne bilim ben hiç düşünmedim taktırmayı. 10759 km oldu... 27 MART 2013 Trafiğe çıkış... Ben tercih etmiyorum şahsen dizelde tercih etmiyorum :) ileride nolur bilinmez ... ben yılda 10.000 km yaparım diyordum 7 ayda 10.000 devirdim :) yakıttan memnunum :) Dizelde kendini uzun zamanda amorti ediyor. araç benzindeykende az yakıyor her ay fiksledim 200 TL lik dolduruyorum hemen hemen kış gelince azalır biraz :) ama yazları bu kadar... tatile gittiğim oldu hemen hemen 2000 - 2500TL lik yakıt almışımdır bu zamana aradı fişleri atmışım o nedenle net rakam veremedim :)

80 tl ye 200 km gidersem iyi..Masallah

Arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. 1 ay kadar önce 2013 model 1.2 corsa aldım. Aldığımda 24.000 km'de idi. yaklaşık 2.000 km kadar ben kullandım. Şehir içi- şehir dışı karma denilebilecek bir güzergahta her gün 45-50 km yol yapıyorum. Kabaca benim hesaplamalarıma göre 34-35 kuruş gibi bir yakıtı var.

(Depoyu tamamen fullledikten sonra, 590-600 km'de 210 liraya depo tekrar doluyor.)

LPG taktırmayı düşünüyorum. Fikirleriniz nedir? Değer mi değmez mi? BRC veya Atiker taktırmam farkeder mi?

Prince marka taktırmayı düşünüyordum fakat tanıdığım bir usta, "abi senin araba BMW değil Mercedes değil, boşa paranı saçma, gel BRC takalım olsun" dedi. Siz ne dersiniz?

Kayinpederim 2007 model son kasa aracina tomasetto marka taktirdi bir kac yil once.30000 km. Civarindaydi simdi 70000 km seviyelerinde olan aracta bugune kadar hic denecek kadar az sorun goruldu.

servisi aradım bugün. Opel'in anlaşmalı olduğu bir marka yok. Kendileri takmıyorlar. LPG takılırsa motor,yakıt,elektrik ve şanzıman sistemi garanti dışı kalır dedi.

İlla taktıracaksanız da Landirenzo taktırın dedi.

Garanti olayı kötü oldu. Daha 1.5 sene garantisi var aracın. Motora zaten bişey olmaz onu çok kafama takmıyorum aslında da , diğerleri için bilmiyorum

nası olmaz ya baska bı bayıı arayın sorun opelın landı ıle anlasması var ızmırde kendılerı yonlendırıyolar anlasmalı oldugu yere hatta

nası olmaz ya baska bı bayıı arayın sorun opelın landı ıle anlasması var ızmırde kendılerı yonlendırıyolar anlasmalı oldugu yere hatta

Opel Odak, İstanbul'da en büyük bayilerden birisi. Onlarla görüştüm. Şimdi de Opel Erdemirler'i aradım. Onlar da aynısını söyledi. Garanti bozulur dediler.

Corsa 1.2 d kasa akl lpg sistemi takılı. (beyni italyan geri kalan kısmıatiker) günlük 47 km yol yapıyorum bunun yaklaşık 10km si sabah ve akşam iş çıkış trafiğinde sıhhıye cebeci tandoğan trafiği .. geri kalanı istanbul yolu. Her hafta başı 50 liralık gaz alıyom . Pogaz kullanıyorum yaklaşık 270-280 km yapıyorum . Yaklaşık 18,5 kuruşa denk geliyor . Vites geçişlerim genellikle 3000-3500 devirde. Biraz da agresif kullanıyorum.

Geri