2017 OPEL Insignia Geliyor...

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün Sivas bayisine gittim, maksadım servise bir uğramaktı lakin bir baktım ki insigniaları dizmişler içeri, dışarı. Kasa benim de çok hoşuma gitti. Sanırım evrimini tamamlamış diyebilirim.
Baz modelde led matrix yoktu gördüğüm kadarıyla. Zaten bir de excellance var, iki donanımdı yanılmıyorsam. Benzinli motoru sormadım, direkt 1.6 dizel otomatiğe odaklanmışım. Excellance için 164.000 fiyat söyledi. Bir de bunun opc line paketlisi var ki onun fiyatı biraz uçmuş. 196.000 dedi eleman. Ama en güzel duran da oydu doğrusu. Gerek tampon ekleri, marşpiyel vs dış görüntüsü, gerekse bose ses sistemi, agr koltukları, siyah tavan döşemesi, bagajdan tek düğmeyle otomatik yatan arka koltukları vs. Baya güzel olmuş. Tavan yüksekliği, sportif coupe olması sebebiyle biraz basık. 1.90 üzeri kişileri arka kısım rahatsız edebilir. Fakat diz mesafesini inanılmaz arttırmışlar. Biraz abartılı olacak ama bacak bacak üzerine atacak mesafe var arkada. Test sürüşü de yaptım lakin mesafe biraz kısa ve limitlerini vs test edebileceğiniz bir yol değil. Fakat şanzıman kendini ispatladı artık. Gidişi ve hızlanması çok güzel. Kasa olarak aerodinamik açıdan iyileştirme yapılmış olmalı ki, bana göre önceki kasadan daha güzel ivmeleniyor gibi geldi. Belki de bana öyle geldi bilemiyorum ama kabin güzel, gidişi güzel, ses yalıtımı kötü değil. Özetle ben çok beğendim. Excellance olanı düşünülebilir ama son iki yıldaki artışlar maalesef bu aracın daha çok satılmasının önüne geçecek galiba. Bir de passat algısı maalesef. Bakalım bekleyip göreceğiz, yollarda kaç tane göreceğiz? Unutmadan birkaç resim de çektim
642e97e305da9ea9053157d1c672ae32.jpg
a5f2a85b4227e9484d476af245b3db94.jpg
afef195a66a369100c247173cccb45b4.jpg
3ddc3912151378720fa718be682d10a1.jpg
e7efe11af12161bda92263b113274d65.jpg
b5068f55d71bc0538d1ec2f388e624d7.jpg

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: husooz ve Hasip

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Kasa hem spor hemde makam havasını taşıyor. Fiyat konusunda malesef yüksek:(

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kasa hem spor hemde makam havasını taşıyor. Fiyat konusunda malesef yüksek:(

Maalesef fiyat yüksek katılıyorum. İki sene öncesine kadar 120 bin civarına d segmenti olmasa da c segmenti Mercedes araç almak hayal değildi. Hatta bu seviyede devam etse, Mercedes alma hayallerim vardı ama artık o araçlar bile 160 bin seviyelerinde. Bu açıdan bakıldığında araçların vergilendirmelerden dolayı fiyatları uçuşa geçti. Burada kıyas passat ise, highline dizel otomatik passatın fiyatı 185.500 tl. Dsg benim için soru işaretiyken, daha ucuza daha donanımlı insignia birkaç adım önde. Bir de insanımızdaki marka fanatikliği olmasa, Opel daha başka yerlerde olurdu.
Madalyonun diğer tarafına bakarsak, vergiler keşke bu kadar yüksek olmasa da, ben de dahil, çok daha fazla insan bu araçlara sahip olabilse...

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Unuttuğum birşey, donanım olarak tek tek kıyaslamadım ama insignianın donanım olarak highline passattan daha dolu olduğuna eminim. Led matrix farları yeter. Ben cosmo astra j sahibi olarak afl + farlardan çok memnunum. Gece sürüşlerinde o kadar keyifli ki anlatamam. Led matrixi hayal edemiyorum, gece sürekli Harika bir aydınlatmayla yolculuk yapmak daha konforlu ve güvenli olur.
Bir de , citroenlerde çıkmıştı galiba, ön konsolda bir cam var küçük, hız, tüketim gibi bilgilerin olduğu, bundan da var insigniada ama bir cam şeklinde değil de ön cama yansıtma yapıyor. O da güzel bir ayrıntı olmuş. Hız göstergesinin ortasında navigasyonu görebiliyorsunuz, digital yapmışlar. Her açıdan premium özelliklere sahip olmuş. Ön konsolun üst kısmı deri.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Evet gerçekten çok güzel detaylar düşünülmüş. Bizde vergiler sağolsun hayel kurdurmuyor :( 1 sene sonra değişiklik düşünüyordum sanirim K kasa sedan alacagiz insignia bizi aşacak :(

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet gerçekten çok güzel detaylar düşünülmüş. Bizde vergiler sağolsun hayel kurdurmuyor :( 1 sene sonra değişiklik düşünüyordum sanirim K kasa sedan alacagiz insignia bizi aşacak :(

Allah gönlünüze göre versin inş.

• Beğen
Tepkiler: Hasip