230.6 mı? 230.4 mü? Hangisi ve bilenlerden yardım lütfen

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan MadeN
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar herzaman mercedes'in bu kasasına hasta olmuşumdur! Hayallerimden biri bu makineyi toplamak. Fakat pek bilgim yok 230.6 230.4 hakkında sizce bu araçlarla uğraşmaya değermi veya bildiğiniz imkansızları varmı? çokmu zor bir iştir bu? corsamı adam ettikten sonra bunlara yönelmek istiyorum yardımlarınızı bekliyorum!

bu arada 230.6 230.4 ün anlamı silindir sayılarıyla ilgilimidir?

Mercedes_Benz_250_at_Versailles_.jpg

Müteahhit Mercedesi derler onlara, tam arabanı bulmuşsun :D , tahmin ettiğin gibi 4 ve 6 silindir sayısını ifade eder.Bir ara hemen hemen tüm parçalarını bulunabiliyordu ama şu aralar durum nedir bilemiyorum.Temiz ve bakımlısı bulunursa, çok tatlı bir arabadir.

bizde 73 model bi tane siyah vardı
kara şimşek derdim:D
dedem kız gibi bakardı böyle koldan vitesli- kornası direksiyon içinde 2. bir cemberdendi

ön kaput bu resimdekinden daha farklıydı, farla radyotör arası daha cukurdu
oraya otururdum dedem tarlada sürerdi cok zevkliydi
7-8 yaşında ilk defa o arabayı sürmüştüm
ileri yerine geri takmıştım o yüzden arkamdan kumdan oluşan yapay dağa hafiften cıkmıştım
vay bee ne günlerdi:D
anılarım depreşti:D:D

ayrıca bu arabanın bütün parcalarını konyada bulabilirsin;)
kaporta motor orda olur
motor yaptırmaya arabayı kayseriden konyaya göndermiştik 2 kere kamyon üstünde:D:D

ya kankalar işte hayalim ya bu araç şöyle 7-8000 liraya klasik hemde en babasından inşallah askerden dönünce :D

ılk araba kullanmaya basladıgım araba bu bızde 230.6 sı vardı :D

bizde 230.4 var :) taş gibi araba halen kullanırız ama çiftlik arabası olarak :) kırmızı full orjinal ;) çelik jantlı + en full olanı klima bile var :)

dsc3859bp7.jpg

adszhv3.jpg

230.6 yı tercih et. 2 silindir fazlalığı gözünü korkutmasın. Ustalar tarafından eşit hacimli motorda 4 silindirli yerine 6 silindirli motordan daha iyi randıman alındığı ifade edilir. Arkadaşımda 230.4 vardı, keşke 230.6 olanını alsaydım derdi. Ankara'da parça sıkıntısı çekmezsin. Benim görüşüme göre amerikanlardan sonra toplanmaya değer ikinci nostaljik ve kaliteli araç.

on numara araba 230.6 sı daha makbüldür.büyük şehirlerde parça sıkntısı olcağnıda sanmam.bu kasanın farklı bi ruhu var resmen bnmde çok hoşuma gidiyolar nedense:)

öncelikle kolay gelsin, Savaş abiye katılıyorum..

fakat eğer adam akıllı bişi yapmak istiyosan, çok paran gider..

5sene önce imzamdaki vosvos'u 3milyara aldık, 7milyar harcadık, hıı sonuç olarak herşeyi orjinal, hatasız, sıfırdan farksız bi vosvos'umuz oldu ve garajda yıllanıyo..

ama düşündüğün Mercedes'in masrafı çok tutar diye düşünüyorum, tabii aracı tümüyle orjinal yapmak istiyorsan...

Geri