230.6 mı? 230.4 mü? Hangisi ve bilenlerden yardım lütfen

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan MadeN
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
öncelikle kolay gelsin, Savaş abiye katılıyorum..

fakat eğer adam akıllı bişi yapmak istiyosan, çok paran gider..

5sene önce imzamdaki vosvos'u 3milyara aldık, 7milyar harcadık, hıı sonuç olarak herşeyi orjinal, hatasız, sıfırdan farksız bi vosvos'umuz oldu ve garajda yıllanıyo..

ama düşündüğün Mercedes'in masrafı çok tutar diye düşünüyorum, tabii aracı tümüyle orjinal yapmak istiyorsan...
Toplanan arabanın ekonomik karşışığını almak çok zordur. Milyarların gider, ama emekle toplanan araba evlat gibidir, satamazsın. Satmak zorunda kalırsan, onun gerçek değerini anlayanı bulmak çok nadirdir. Ruhsuz bir müşteri gelir, (nasıl olsa eski araba ucuza kapatırım zihniyeti ile) hacı muratla mukayese yapıp komik fiyat teklif eder zıvanadan çıkarsın.
Arkadaşım kendince 74 VW topladı ama bence beceremedi. Sonunda aracı eskortla takas etti. Kendi de kurtuldu arabada.

abi topluyosak şöyle bi tane 1968 mustang toplayalım da tadı çıksın bari
mustangcv8.jpg

Sen bu işi biliyorsun. Ama önce 1965 modelden başlayalım, elimiz alışsın sonra 1968 modeline bakarız.:alkis: :alkis: :alkis:
65fordmustangqp3.jpg

temiz bulursanız hemen alın
ankarada iyi ustalar var problem çekmezsiniz
230.4 almanızı tavsiye ederim,
istediğiniz ustaya da sorun 230.4 diyecektir

1965 te güzelde Savaş abi biraz cılız duruyo 68 ler tam benim kalemim araba gibi araba gerçekten :good:
1968 modeller fazla kaslı, erkek irisi gibi.:kop:

Toplanan arabanın ekonomik karşışığını almak çok zordur. Milyarların gider, ama emekle toplanan araba evlat gibidir, satamazsın. Satmak zorunda kalırsan, onun gerçek değerini anlayanı bulmak çok nadirdir. Ruhsuz bir müşteri gelir, (nasıl olsa eski araba ucuza kapatırım zihniyeti ile) hacı muratla mukayese yapıp komik fiyat teklif eder zıvanadan çıkarsın.
Arkadaşım kendince 74 VW topladı ama bence beceremedi. Sonunda aracı eskortla takas etti. Kendi de kurtuldu arabada.

aynen Savaş abi, biz kendi vosvos'umuzu gündüzlü geceli bi çalışma sonrasında bu hale getirdik.. herşeyi orjinal arabanın, ara sıra pazar günleri dükkanın önüne çekiyoruz, hem yıkıyalım hemde biraz orasına burasına bakalım diye, bazısı geliyo çok güzel diyo sora 7-8milyar eder mi diyo...

bazısı da geliyo, Allah nazardan saklasın, paha biçilmez bi araba toplamışsınız diyo..

bu aralar babam tek kapı yuvarlak farlı Anadol arıyo, temiz bişi bulsa alıp onuda toplucak ama malesef yok piyasada...

aynen Savaş abi, biz kendi vosvos'umuzu gündüzlü geceli bi çalışma sonrasında bu hale getirdik.. herşeyi orjinal arabanın, ara sıra pazar günleri dükkanın önüne çekiyoruz, hem yıkıyalım hemde biraz orasına burasına bakalım diye, bazısı geliyo çok güzel diyo sora 7-8milyar eder mi diyo...
bazısı da geliyo, Allah nazardan saklasın, paha biçilmez bi araba toplamışsınız diyo..
bu aralar babam tek kapı yuvarlak farlı Anadol arıyo, temiz bişi bulsa alıp onuda toplucak ama malesef yok piyasada...
Koyacak yerim ve maddi imkanım olsa; birer tane Anadol, Murat 124, Renault 12 alır, toplar saklardım. Ülkemizde üretilen ilk araçların bir çoğu şu anda hurdacılarda jilet olmayı bekliyor. İzmir'de bir tamirci Anadol toplamaya çalışıyor ama daha şimdiden içine etmiş. Kafasına göre komik ilaveler yapmış. Arabaya boya (boyayı bile yapamamış) kaporta yapmayı toplamak zannetmiş. Allah bilir ya belkide elinde Anadol resmi bile yoktur. Ankara'da bir abimizde vardı, çok meraklıydı. Anadoluna mercedes gibi bakardı. Geçen sene yaşlılıktan dolayı çok komik bir fiyata satmış, üstelik bir bagajda orjinal parçaları ile. Haberim olsa, valla ben bile o fiyata kaçırmazdım.

Son düzenleme:
mustangcv8.jpg
Aynısının 65 fastback modelini arkadasım topladı nerdeyse 1 yıl oldu amerikadan tüm parçalarını getirdi sanjumandan motora ve içi dış dahil olmak üzere araç tamamiyle sıfırlandı maaliyeti 80 bin dolar.. İstersen yapım aşamasının fotoları var link atabilirim.

Benim aklımdada var 1969 model camaro rs ss toplamayabilmek ama arac tr de yok ..

Aynısının 65 fastback modelini arkadasım topladı nerdeyse 1 yıl oldu amerikadan tüm parçalarını getirdi sanjumandan motora ve içi dış dahil olmak üzere araç tamamiyle sıfırlandı maaliyeti 80 bin dolar.. İstersen yapım aşamasının fotoları var link atabilirim.

Benim aklımdada var 1969 model camaro rs ss toplamayabilmek ama arac tr de yok ..

sitede fotoğraf arşivi kısmına yapım aşamasının ve son fotolarının olduğu bi konu açmanızı rica ediyorum...

şahsen o güzelliği görmek isterim...

Geri