40000 km bakımını 95 ytl ye hallettim

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan merdem
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
sadece yağı 160 liraya aldım (10/60) 6 lt . düşünün ne kadar ucuza aldığınızı. iyiymiş n diyim

zaten servisler para tuzağı adamlar tanıdık oldukları halde bana 130 liralık parçaya 270 lira işçilik yazmışlarıd.hafta sonu plakaları sökücem plakamda reklamlarını bile taşımak istemiyorum.Arıza çıkarsa arkadaşın söylediği siteden parça alıp bir ustaya taktırcam.

normaldir bu dediğiniz bakımlar buji dahil 140 civarı özel servislerde

10/60 yag yüksek modifiyeli araçlar için
yani standart araba için uygun degil diye biliyorum
200 hp yide söyle diyorlar
150 standartı olan bi arabayı 200 üstüne cıkarsa bu yagı kullansın deniliyor
seninki standart bi araca sonucta

özendim işte chip falan taktırınca....da evet gereksiz bi harcama oldu herşey tecrübe... şaşmıcam mobil s 0/40

servisleri suçlamayalım onlar da emir kulu nihyetinde... pahalı bulan götürmez... her çalışan kar etmek için yapıyor bu işi... bir ustaya saatlerce çalıştıktan sonra al 5 lira hayrını gör demek ayıptır... malzeme fiyatına gelince emin olun butun sevisler senden benden daha ucuza alıyor parçaları... sen tanıdığı isen sana ucuza verebilir ama bizim halkımız herkesi tanıdığı için devam edersen sonunda aç kalırsın... nihayetinde önemli olan karşıdakini düşünerek kar etmektir... verdiğin paraya yanıyorsan o zaman kendin yaparsın... ki elinden geliyorsa ne gerek var ustaya...eğer kar edip kar ettirmek istiyorsanız size altın kural işin ehi olan ustaya devamlı gidin ve de yaptırmak isyediğiniz seyleri toparlayıp öyle gidin iş miktarı arttıkça el emeği de artar ama bu oranda indirim miktarı da artar... şu şekil de motor yağı değiştirirken bir de park sensoru taktırırsan yağ değişimi ücretsiz olabilir... bilmem yanlış mı düşünüyorum...

astra h kazıkmış

Bakım seti 145ytl +kdv yapıyor. Kdvyle ettimi sana 170 lira + 30 lira ustaya atsam 200ytl yaptı.

Yuh serviste zaten 250ytl'ye yaptırıyorum.

Kafam rahat olur en azından 50ytl ile zengin olmuyacağım ya.:alkis:

Geri