40000 km bakımını 95 ytl ye hallettim

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan merdem
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Siteye baktım Astra G için bakım seti indirimli 115 ytl tutuyor. Sayın merdem sizin araç sanırım meriva ona aitte bakım seti bulunmuyor deniliyor.Aceba siz hangi modelin bakım setini ne zaman aldınız.

Ben bakım setini meriva aracım için aldım.Bir ay kadar önce vardı.Siteyi güncellemişler şu an görünmüyor.Ama istediğiniz parçayı Telefonla direk olrak belirtip alabiliyorsunuz.

Zaten o site güncellenmiş ve fiyatlara zam da yapmışlar...

ben bugün YETKİLİ SERVİS'E gittim aracıma 60.000 km bakımı yaptırdım.. (combo city plus 1,3 cdti 2005 model)

Tüm filtreler değişti (yağ,yakıt,polen,hava) aracın yağı değişti, balata spreylendi, karter tapası değişti, çiziklere rütuş boya yapıldı, motor yıkandı ve genel kontrol yapıldı...

Ön balatalar 15.000 km daha idare eder (Arka balatalar 1 ay önce değişmişti), V kayışı ve gergi bilyası iyi dendi değiştirilmedi..

Toplam motor yıkama dahil 260-YTL verdim.. (Aracım 3 yaşını doldurduğu için %25 indirim var ;) )

Uzattım ama şunu belirtmek istiyorum araç 3 yaşını doldurduysa yetkili servis %25 indirimi ile fiyatıda nerdeyse özel servis fiyatına yaklaşıyor.. Bu nedenle ben Yetkili servisi tercih ediyorum.. :)

Evet tüm modellerde geçerli ticari binek farketmiyor.. Ama kampanyanında tüm servislerde geçerli diye biliyorum çünkü Konya yetkili servisinde broşürü ve reklamları var herhalde sadece Konya ya özel değildir.

3 yaşından büyük araçlarda orjinal parça ve mekanik işçilik dahil .. toplam fiyat üzerinden %25 indirim yapıyor ... yanılmıyorsam 200 ytl üzerine medline sağlık hizmeti üyeliği var ve Worldkarta 6 taksit imkanıda var.. :)

bende world kart olmayınca hem taksitten hemde medline üyeliğinden yararlanamadım :(

Son düzenleme:
servisleri suçlamayalım onlar da emir kulu nihyetinde... pahalı bulan götürmez... her çalışan kar etmek için yapıyor bu işi... bir ustaya saatlerce çalıştıktan sonra al 5 lira hayrını gör demek ayıptır... malzeme fiyatına gelince emin olun butun sevisler senden benden daha ucuza alıyor parçaları... sen tanıdığı isen sana ucuza verebilir ama bizim halkımız herkesi tanıdığı için devam edersen sonunda aç kalırsın... nihayetinde önemli olan karşıdakini düşünerek kar etmektir... verdiğin paraya yanıyorsan o zaman kendin yaparsın... ki elinden geliyorsa ne gerek var ustaya...eğer kar edip kar ettirmek istiyorsanız size altın kural işin ehi olan ustaya devamlı gidin ve de yaptırmak isyediğiniz seyleri toparlayıp öyle gidin iş miktarı arttıkça el emeği de artar ama bu oranda indirim miktarı da artar... şu şekil de motor yağı değiştirirken bir de park sensoru taktırırsan yağ değişimi ücretsiz olabilir... bilmem yanlış mı düşünüyorum...

Bence yanlış düşünüyorsun sanırım sanayi ye yada servislere uzun zamandır gitmiyorsun.Servislerin bir çoğu değiştirdim dediği parçayı değiştirmez ki ablam exper oradan biliyorum.Onun dışında servislerin bir çoğu dediğin gibi parçayı çok ucuza alır ve parçadan neredeyse %80 kar yapar ve onun üstüne bana yaptığı gibi tanıdık olsun olmasın yüksek işçilik yazar.Dünyanın neresinde görülmüş parça fiyatından %150 yada %200 fazla işçilik.Onun için garantisi bitmiş bir aracınız varsa gerekli parçayı en uygun fiyatla kendiniz temin edip işi bilen bir ustaya uygun işçilikle taktırmaktır.Söylediklerin her servis için geçerli değil ancak ülkemizde durum bundan ibarettir.Gelen müşteriyi en kolay nasıl yolarım mantığı halen işlemektedir.Bu sebeple arkadaşım keyif senin keyfindir.İstersen yetkili serviste gider yolunursun istersen arar uygun fiyatla işin ehlini bulursun.:cool:

Bence yanlış düşünüyorsun sanırım sanayi ye yada servislere uzun zamandır gitmiyorsun.Servislerin bir çoğu değiştirdim dediği parçayı değiştirmez ki ablam exper oradan biliyorum.Onun dışında servislerin bir çoğu dediğin gibi parçayı çok ucuza alır ve parçadan neredeyse %80 kar yapar ve onun üstüne bana yaptığı gibi tanıdık olsun olmasın yüksek işçilik yazar.Dünyanın neresinde görülmüş parça fiyatından %150 yada %200 fazla işçilik.Onun için garantisi bitmiş bir aracınız varsa gerekli parçayı en uygun fiyatla kendiniz temin edip işi bilen bir ustaya uygun işçilikle taktırmaktır.Söylediklerin her servis için geçerli değil ancak ülkemizde durum bundan ibarettir.Gelen müşteriyi en kolay nasıl yolarım mantığı halen işlemektedir.Bu sebeple arkadaşım keyif senin keyfindir.İstersen yetkili serviste gider yolunursun istersen arar uygun fiyatla işin ehlini bulursun.:cool:
ser isin farkını sana basitçe soyliyeyim... bir parça alıyorsun 500 ytl ye goturuyorsun ustaya veriyorsun... bi guzel takıyor ama bişey oluyo ne oluyo parça arıza veriyor ve ustaya götürüyorsun ama usta malı en aldın ben sadece taktım ayarladım ben sorumluluk kabul etmem diyor ve sen kuzu kuzu gidip tekrar parçaya parayı veriyor ve başka usta arıyorsun... sevis ise arızayı gideremezse ( senin gözün açıksa ve de yapılan işlemleri kayıt altına aldırısan) ne takarsa taksın arkasında durmak zorunda kalıyor...ha sanayide de bole arkasında duran usta var ama eşşek saati var eşref saati var...

ser isin farkını sana basitçe soyliyeyim... bir parça alıyorsun 500 ytl ye goturuyorsun ustaya veriyorsun... bi guzel takıyor ama bişey oluyo ne oluyo parça arıza veriyor ve ustaya götürüyorsun ama usta malı en aldın ben sadece taktım ayarladım ben sorumluluk kabul etmem diyor ve sen kuzu kuzu gidip tekrar parçaya parayı veriyor ve başka usta arıyorsun... sevis ise arızayı gideremezse ( senin gözün açıksa ve de yapılan işlemleri kayıt altına aldırısan) ne takarsa taksın arkasında durmak zorunda kalıyor...ha sanayide de bole arkasında duran usta var ama eşşek saati var eşref saati var...

hocam söylediklerinizde tabiki haklısınız benim izah etmek istediğim basit parçalar yani aşınması ve yıpranması doğal parçalar için servisler bir çok durumda fahiş fiyat çıkarıyorlar.Ancak dediğiniz gibi çok ciddi parçalarda garanti açısında serviste taktırmak ve faturalarını düzenli tutmak tabiki avantaj sağlayacaktır.Garantisi bitmiş bir aracında yağını suyunu serviste değiştirip 3 katı para vermek ülkemizdeki maddi durumlar göz önüne alınında afedersiniz keriz yerine konulmak gibi oluyor.O yüzden sadece ciddi parçalar değişimlerinde servis ama işini ciddi yapan bir servis tercih edilmesi avantaj olacaktır.
:alkis:

Geri