90 model 1.8 gl vectra yardım?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar hepinize sonsuz teşekkürler ederim opel ailesi ile tanıstıgıma memnun oldum.bende 90 model pejo 405 varda onla başabaş takas edecegim

405 de güzel araçtır, ucuz ve bol yedek parça, performans, dayanıklılık gibi hususları göz önüne alırsak takastan sonra pişman olacağını sanmam.

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İkiside zamanının çok iyi arabalarıydı benim gördüğüm kadarıyla Vectra' nın 405' e göre işçilik avantajı var. Peugeot Opel' e göre biraz daha yavan kalıyor kapısını açıp kapayınca bile belli oluyor(Klasik alman fransız farkları). Vectradan önce uzun bir süre 405 SRI kullanmıştık Peugeot biraz daha konforlu gelmişti bana bir iki çukura düşünce anlarsın zaten opel biraz daha sert karakterli nispeten. Hırpalanmamış bir araba bulursan çok memnun kalırsın. En güzelide fazla elektronik aksam sensör vs. olmadığından foruma genellikle yardım istemeye değil yardım etmeye girersin.:)

Son düzenleme:

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
90 Vectra'da dikkat etmen gereken en kritik durum çürümedir.Araba heryeri macunlanmış haritadan ibaret ise zaten hiç bulaşma .Ama orjinal kalmış bir araç ise çamurluk içleri ön çamurluk içi kule arkaları gibi kritik yerlere dikkatlice bakmak lazım.
Tesisatta orjinal olmayan derme çatma onarımlar olmamasına dikkat etmeli heleki lpg montajı esnasında kasap gibi davranmamış olmamaları da önemli.Piyasada diri Vectra lar var ama bir okadar da 1.6 dan bile zayıf giden hışır çok vectra var.İyisini alırsan memnun kalırsın.Ama 2 kuruş parça hesabını yapıpta derme çatma işler yapılmış bir araç alırsan vay haline.