95 km hız-265 tl ceza:(

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankara-kayseri arasında gece saat 3 gibi çıkıcam yola radar yeri bilen varsa paylaşabilirmi? :D

hemano5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok doğru

Bilen arkadaşlar için:
İzmir Bornova, Ankara asfaltında geçen gün ceza yemişim.Hareketli radarla.Dün tutanak postayla geldi şok oldum.
Cezadan çok haraç gibi birşey.265 tl.

Bugün o yolda hız sınırı olan 70 le gitmeye çalıştım.6 şerit yol.Sağımdan scooterlar solumdan kamyonlar geçti.Arkadan tırlar selektör yaptı:D
Hız kurallarına da dikkat ederim hep.Yani cezayı 150 yle giderken yesem içim yanmaz.95 altüstü.Yani sollamak için şerit değiştirsem araç 100 olur zaten.
Hız kuralları kazaları önlemek için evet.Ama bazı özel yollarda kuralları koyarken mantıklı olmak gerekir diye düşünüyorum.Ben o yolda 70 le gitmeye çalışsam esas o zaman kazaya sebep olurum.

Hepinize cezasız günler diliyorum.

harikasın seninle aynı duyguları paylaşıyorum ne yazıkki burası türkiye

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
sabah7,30'a kadar geçtin geçtin...
yoksa.......iş yaş be arkadaşım....
gün içinde keskin'in çıkışında,kırşehir'in çıkışında,kayseri'nin girişinde olur radar.gece sorun olucanı sanmıyorum...
bu arada kayseriye geliyorsan uyarmakta fayda var;
sakın haaaaaa
Araçta telefonla ggörüşüyüm,
Emniyet kemerini takmıyım....
Lamba'ları gören olmaz deyip geçme...
anında işlem yapıyorlar ....bilgin olsun kardeş....

Son düzenleme:

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
izmire gittik geldik navigasyona hız kamerası özelliğini bulup yükledim.. yolda 10 kere falan uyardı bende sürekli yavaşladım ve birinde tuttu radardan kurtardı beni... ;)
navigasyon kendi parasını çıkardı yani :)
ama gezici radar varsa yazmıştır cezayı.. ne kadar süre içinde geliyo acaba cezalar??

Erkan DOĞU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
18o Le Yakalndım Hareketli Radara 265 TL Ne kadar Erken ÖDersen O kadar İndirimi Var.% 3o İndirimli Ödedim Diye hatirliyorum...Bilginize..

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara asfaltında 70 km hız çok ama çok saçma maalesef geçmiş olsun

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunu kimse düşünmemiş..600 tl asgari ücretin olduğu bir ülkede 265 tl cezayı koymak hangi akla hizmet eder bu soruyuda bir sormak lazım

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İl trafik komisyonları kafalarına göre sürat levhalarını yollara dikiyorlar. Aynı özelliklere sahip bir yol için hız sınırı İzmir'de 70 km, Ankara'da 50 km. Demek ki sahipsiz ülke dedikleri böyle bir şey. Bunun yanında diğer bir konu yollar değişiyor, arabalar değişiyor tek değişmeyen 1930 lu yıllarda konulan çağ dışı kurallar.

sortie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı güzelliği bana da yaptılar. Pazar günü Hacettepe köprüsü altında. 112 ile radar. 375 yazmam gerekirdi ama hadi sana 265 yazayım demez mi? Şok oldummm. yazdıktan sonra her yerde tabela var 50 Km ama biz 90 Km ye kadar izin veriyoruz demez mi? erken ödeme indirimi varmış % 25 bari ondan yararlanayım diye erkenden gittim. 204.50 TL ödedim. Pazar günleri Ankara ' da çok dikkatli olmak lazım zira radar her yerde karşılıklı olarak konuluyor.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler.
Ceza 29/07/2009 tarihli.Ulaşma zamanı ise 18/08/2009.

Suç ve karşılığı olan cezanın orantılı olması gerektiğini düşünüyorum.Düşündükçe de sinirleniyorum.