95 km hız-265 tl ceza:(

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler.
Ceza 29/07/2009 tarihli.Ulaşma zamanı ise 18/08/2009.

Suç ve karşılığı olan cezanın orantılı olması gerektiğini düşünüyorum.Düşündükçe de sinirleniyorum.
oktay abi,canini sikma,degerli muhendislerimiz nerelere hangi levhayi koyacaklarini cok iyi biliyorlar(!),90km ile rahatca,hicbir sekilde tehlikesi olmayan,yol sartlarinin tamamen uygun oldugu yollarda sana ceza yazarlar,ancak yapilmayacak yerde de kazaya sebebiyet verebiliyorlar...onlarin cezasini kim odeyecek,,,

BARIŞ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok gecmıs olsun..
bnde basımdan gecen bı olayı yazıyım
gecen ay kırklarelide gece saat 1 gibi yemek yemeye cıktık arabayı parkettıkten sonra polıs cevırdı kımlıklerı sorguladılar sonra arabanın ruhsatınıda ıstedı ordakı evımın adresıne kadar aldı buraya kadar hersey normal gıbı giderken vayy be ogencılere bak arabayla gezıyolar bızım zamanımızda bole seyler yoktu dedı gulduk ılerledık 2 gun sonra apartmana teblıgat gelmıs postaneye ugrayın dıye bı baktım yuksek seslı muzık dınlemeden 61 lira ceza yazmıslar :( ama allah bildigi gıbı yapsın

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok gecmıs olsun..
bnde basımdan gecen bı olayı yazıyım
gecen ay kırklarelide gece saat 1 gibi yemek yemeye cıktık arabayı parkettıkten sonra polıs cevırdı kımlıklerı sorguladılar sonra arabanın ruhsatınıda ıstedı ordakı evımın adresıne kadar aldı buraya kadar hersey normal gıbı giderken vayy be ogencılere bak arabayla gezıyolar bızım zamanımızda bole seyler yoktu dedı gulduk ılerledık 2 gun sonra apartmana teblıgat gelmıs postaneye ugrayın dıye bı baktım yuksek seslı muzık dınlemeden 61 lira ceza yazmıslar :( ama allah bildigi gıbı yapsın

Bunlar gibi kişilere en iyi ceza "Islak Odun" yöntemi bence. :mad:

BARIŞ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaa hadi dicem taam ses acıkken gezıoduk farketmedık polısı yazsın cezayı arabanın ruhsatındakı adrese gıder bu dırek bnım verdıgım adrese geldı

capuli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
92 kmh üstü 265tl acı ama gerçek.benimde tadına baktığım bi ceza.bu hızla seyrederken bu cezayı yemek insana koyuyo gerçekten.bence saçmalıktan başka birşey diil.tabelalardaki hız kurallarına uymak bazı yerlerde mümkün diil 30-50 yazmıslar70 i geçince ceza yiyosun.sacmalık resmen soygun.ceza yedikten ertesi gün sahil yolunda bütün tabelalara bilerek aynen uydum 50 ise 50 30 ise 30 arkamda 100 arac birikti sol şeritte .

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehirlerarası yollar tamamen double olunca hız sınırı 120 olacak sabredin :)

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbuldan çoruma ordan tokata gittim geldim saolsun karşıdan gelenler uyardı bi kaç defa sellektör yaparak yavaşladım zaten gerededen sonra hız limiti 90 %10 tolerans var 99 yani bende 99 u pek geçmedim sollamaya çıkmadığım sürece hiç bişi olmadı 1 ay sonrada istanbuldan çeşmeye ordan kuşadasına gittik yolda hiç radar yoktu kuşadasından ankaraya gittik polatlının çıkışında radar yeni kuruluyodu ankaradan çanakkaleye gittik hiç durmadan susurluğa gelmeden bi yerde radar yeni sökülüyodu hızımda iyiydi ama gördüğüm gibi frene yapıştım bişeyde gelmedi çevirmede yoktu ilerde 5000 km yol yaptık 4 tane falan radar gördüm ALLAH tan yoksa çok sağlam cezalar öderdim gibi geliyo gece hiç durmadan baya bi hızlı gitmiştim. bu arada herkezin aklında olsun karşıdan gelen araç sellektör yapıyorsa özellikle tır kamyon otobüs yavaşlayın uyarıyorlar bide genellikle şehir merkezlerine yakın olan yerlere radar çok kuruyolar haberiniz olsun ;)

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oktay bey geçmiş olsun..

Bişey sorucam arkadaşlar, plakamıza kesilmiş bir ceza varsa onu internetten öğrenebiliyormuyuz? Eğer evet ise, link verebilen olursa sevinirim.

Teşekkür ederim, iyi forumlar.

BBERKAYY

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O yolda sitenin eski üyesi Ali Can'ın arkasından (nam-ı diğer TuorAncalime) 6 tane 256 geldi. Kilometrelerde 95-115 arası 35 HT ..... plakalı bi araçtı mavi bi Accent iki kişiler Ankara asfaltı boyunca gidip geliyorlar.

Burak_61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şaka gibi florya flyn 'dan 5 yola kadar olan 2 şeritli yol düzlük çok sağlam sıkmışım geliyorum ileride 2 araba yan yana gidiyor yol vermediler bana iyikide vermemişler düzlük bitti radarı karşımda gördüm =) bi olay daha bizim peder 2004 te bi ceza yiyor samsunda 63 km hızla sora ceza çıkmıyo ve bu sene çıkıyo 502 tl direk dava açtık =( cok cok saçma ama şaşırmıyorum bu millet birazda hakediyor ..